Як вибрати дизельний автомобіль. Як вибрати дизельного вантажівки.

Купівля дизельного автомобіля для непосвяченого людини - справа складна, темне і незрозуміле. Тому слід знати, як правильно вибрати дизельне авто, щоб уникнути розчарування від покупки.
Вам знадобиться
  • Вимірювач рівня компресії, вимірювач тиску картерних газів та інше обладнання для діагностики двигуна.
Інструкція
1
Спочатку слід перевірити, як заводиться двигун в холодному стані. Найкраще зробити це вранці, щоб двигун був зовсім холодним. Справний дизель заведеться з півоберту. Якщо не заводиться відразу - це погана ознака (знос поршневої або кілець). Холодний буде відчутно шуміти, прогрітий - значно тихіше. Якщо заводити гарячий двигун, на багатьох моделях підігрів включатися не буде, і пуск відбуватиметься за рахунок компрессіі.Прі натисканні на педаль газу на прогрітому моторі слід перевірити, не валить дим з вихлопної труби. Якщо дим темний, значить, має місце знос маслоз'ємних кілець або неполадки форсунок. Білий дим означає попадання води в паливо. Часто використовуваний метод: біла хустка або аркуш паперу підставляють під вихлоп. Наявність сажі на папері або тканини вказує на підвищену витрату масла або неповне згоряння палива. На турбодізеле допускається чорний дим до моменту включення турбіни, а також при перегазовке. Але він має бути короткочасним і не густим. Варто спробувати роботу двигуна без повітряного фільтра. Можливо, забитий фільтр є причиною підвищеної димності.
2
Нерівномірний, постукивающий звук роботи двигуна говорить про неправильному регулюванні клапанів, а можливо, про проблеми з самими клапанами або поршневий. «Жорсткий» звук у поєднанні з чорним димом на високих оборотах означає ранній кут уприскування. Перебої і сірий дим на холостих обертах в поєднанні з перебоями і чорним димом на високих - пізній кут уприскування. Нерівномірна робота дизеля на холостих обертах в поєднанні з чорним димом виявляє неробочу форсунку. Щоб перевірити це, відключіть її. Двигун стане працювати мягко.Открив масляну кришку, слід перевірити відсутність масляних бризок з маслозаливної горловини. Їх наявність - показник прориву газів. Причин цьому може бути много.Следует оцінити загальний вид моторного відсіку. Якщо гайки форсунок і блоку циліндрів не мають вм'ятин, якщо збереглися сліди білого або червоного герметика (чорний у японських машин), значить, двигун не розкривався. Також потрібно перевірити наявність болтів кріплення всіх допоміжних пристроїв. Стан вкладишів перевіряється так: прогріти машину, заглушити і відразу включити запалювання. Індикатор тиску масла повинен засвітитися через 2-3 секунди. Якщо раніше - вкладиші слід міняти.
3
КомпрессіяНа станції або в обладнаному гаражі слід виміряти компресію. Компресія має бути не менше 25. Однак це значення може бути різним для кожного обсягу двигуна. Розкид значень не повинен перевищувати 0,5 для нової машини і 1-2 для старої. Сильний розкид вказує на швидкий капремонт. Низька компресія може бути через зношування поршневий або зносу клапанів. Знос клапанів в ремонті дешевше і простіше.
4
ФорсункіФорсунка при роботі повинна видавати характерний звук і розпорошувати паливо в Пиловидний стан. Розпилення у вигляді крапель і струменів категорично протипоказано двигуну. Разом з форсунками слід оцінити герметичність шлангів подачі палива і зворотної подачі.
5
МаслоЦвет масла повинен бути чорним, без сторонніх домішок. Сріблясто-сірий відтінок кольору масла говорить про недавньому використанні молібденових присадок.
6
Система охлажденіяСледует перевірити відсутність міхурів на прогрітому двигуні на середніх і великих оборотах. На металевих трубках системи не повинно бути іржі і червоного нальоту (ознака, що двигун перегрівався).
7
Останній крок - вимір тиску картерних газів. Високе значення цього показника може бути тільки через зношування поршневий або клапанів.
Зверніть увагу
Виявивши несправність в вибираєте автомобіль, спочатку слід оцінити перспективи ремонту даних неполадок. І тільки потім приймати рішення: відмовитися від покупки цього авто або збити ціну.
Корисна порада
Не можна заздалегідь повідомляти продавцю про те, як і що ви будете перевіряти. Він може "вжити заходів" і приховати проблеми продаваного автомобіля.