Як знайти загальний опір.

Опір - це якась здатність елемента електричного кола перешкоджати проходженню по ньому електричного струму. Їм володіють різні матеріали, наприклад, мідь, залізо і нихром. Загальний опір - це опір всієї електричної ланцюга в цілому. Воно вимірюється в Омах. Потрібно знати опір ланцюга для оцінки струмів короткого замикання і вибору комутаційних апаратів.
Вам знадобиться
  • Омметр, вимірювальний міст, калькулятор.
Інструкція
1
Для початку визначте, як підключені елементи електричного кола по відношенню один до одного, так як це впливає на підрахунок загального опору. Провідники можуть перебувати в послідовному або паралельному підключенні. Послідовне з'єднання - це таке з'єднання, коли всі елементи пов'язані так, що включає їх ділянку ланцюга не має жодного вузла, а паралельне з'єднання - це таке з'єднання, коли всі елементи ланцюга об'єднані двома вузлами і не мають зв'язків з іншими вузлами.
2
Якщо ви визначили, що провідники в електричному ланцюзі підключені послідовно, знайти повний опір не складе труднощів. Просто складіть опору всіх елементів. Якщо вам не дано опір кожного провідника, але дано їх напруги і сила струму якого-небудь елемента ланцюга, то, склавши всі напруги, ви дізнаєтеся загальну напругу. Сили струму кожного елемента при послідовному з'єднанні рівні, то є і загальна сила струму у всій ланцюга дорівнює силі струму будь-якого провідника даної ланцюжка. І тоді, щоб знайти повний опір, розділіть загальну напругу на силу струму.
3
Якщо ж елементи підключені паралельно, то загальний опір можна знайти наступним способом: перемножте опору всіх провідників і розділіть на їх суму. Якщо вам не дано опір кожного елемента, але дано їх сили струму і напруга якого-небудь елемента ланцюга, то, склавши всі сили струму, ви дізнаєтеся загальну. Напруги кожного елемента при паралельному з'єднанні рівні, то є і загальну напругу у всій ланцюга дорівнює напрузі будь-якого провідника даної ланцюжка. І тоді, щоб знайти повний опір, розділіть напруга на загальну силу струму.
4
Щоб визначити загальний опір електричного кола, скористайтеся такими вимірювальними приладами, як омметр і вимірювальний міст. Вони допоможуть вам визначити електричні активні опори.
Корисна порада
Обов'язково визначайте спосіб підключення елементів в електричному ланцюзі, так як саме від нього залежить правильний підрахунок загального опору!