Як зробити образ DVD-диска.

Найчастіше необхідно скопіювати образ DVD до себе на жорсткий диск, щоб мати можливість переглядати його без дисковода через спеціалізовані програми або записати його на інший DVD. Це можна зробити за допомогою утиліт для роботи з образами дисків, які не тільки створять потрібний образ, але і допоможуть відкрити його через власний інтерфейс і записати його на інші носії.
Вам знадобиться
  • - Alcohol 120%, UltraISO або Nero для Windows;
  • - K3B, Brasero для Linux
Інструкція
1
Для створення образу диска можна скористатися поширеною програмою Nero. Запустіть утиліту CD Copy, яка знаходиться в лівій частині меню створення нового проекту («Файл» - «Новий проект»). Далі перейдіть на вкладку «Опції копіювання» і виберіть зі списку підходящий привід, в якому знаходиться диск. У «Опції читання» вкажіть у випадаючому списку «Установки швидкого копіювання» параметр «Data CD», і натисніть «Копіювання».
2
Добре справляється зі створенням образів програма Alcohol 120%. Запустіть її, виберіть пункт «Створення образів» в лівій частині вікна програми. У наступному вікні потрібно вибрати використовуваний привід і швидкість читання (за замовчуванням вона ставиться максимальної). Натисніть «Далі» і вкажіть папку для збереження образу, його ім'я, формат (зазвичай використовується ISO або mds). Натискайте старт. Через деякий час копія DVD буде готова.
3
Іншим відомим додатком, створеним для роботи з образами, є UltraISO. Запустіть програму, в головному меню виберіть пункт «Інструменти», а у випадаючому списку «Створити образ ...». У вікні виберіть привід, в якому встановлений диск. Вкажіть шлях, де з'явиться створений DVD. Натисніть кнопку «Зробити», і через деякий час готова копія з'явиться у зазначеній папці.
4
Для створення образів в Linux можна скористатися програмами Brasero і K3B, які мають аналогічний програмам в Windows інтерфейс. Створення образу в Терміналі здійснюється командою «genisoimage», яка створює ISO і відображає кириличні символи в назвах. Наберіть «genisoimage -V label_iso -r -o путь_до_образа.iso/media/cdrom0», де label_iso - мітка для майбутнього образу, а/media/cdrom0 - джерело диска (сам привід). Після закінчення процесу, хід якого буде відображатися у відсотках, потрібний образ буде готовий. Знайти його можна буде в обраній директорії.
Образом диска прийнято називати файл, який містить в собі повну копію структури та змісту файлової системи диска - наприклад, дискети, компакт-диска або одного з розділів жорсткого диска комп'ютера.

При цьому неважливо, чи довелося для отримання такого файлу записати образ (інформацію) з реально існуючого фізичного диска, чи ні. Готовий образ диска містить весь обсяг інформації, який необхідний для дублювання структури диска і його розташування. Зробити образ диска можна таким чином, що він буде містити в собі файли будь-якого формату - ISO, DMG, VHD, ccd, CUE та інші. Для того, щоб зробити образ диска, необхідно вставити його в читаючий пристрій комп'ютера і запустити програму DAEMON Tools Lite. Ця популярна програма сьогодні повсюдно використовується для створення образу будь-яких типів дисків. Після цього слід відкрити панель управління програми DAEMON Tools і відкрити меню «Створення образу», після чого з'явиться відповідне вікно. Потім вибираємо зі списку той тип приводу, в який вставлений диск, образ якого необхідно буде створити. Вибираємо необхідну швидкість читання (якщо диск в хорошому стані - можна вибрати високу швидкість, якщо він не найкращої якості - варто віддати перевагу мінімальну швидкість). У вікні «Результуючий файл» слід ввести ім'я і шлях файлу образу. Це можна зробити, використовуючи стандартні функції операційної системи Windows. Натиснувши кнопку «Зберегти», ви збережете образ. Можна додатково включити функцію «Видалити образ при помилку», тоді в разі некоректного створення образу файл буде автоматично видалений. Виставляючи функцію «Додати в каталог образів», ви тим самим додаєте новий образ в каталог. Після цього натискаєте «Старт», і операція по створенню образ диска починається. Вікно прогресу буде показувати інформацію про хід виконання операції і загальний прогрес у відсотках.