Як навчити хом'яка бігати в колесі. Як самому зробити колесо для хом'яка.

Якщо ви придбали хом'ячка, дуже важливо, щоб у нього була можливість багато рухатися. У природі ці звірята ведуть дуже активний спосіб життя. Домашньому же хом'яку навіть в просторій клітці побігати особливо ніде. Зазвичай цю проблему успішно вирішує бігове колесо. Але не всі хом'ячки відразу розуміють, для чого призначена ця штука. Як же їм допомогти?
Вам знадобиться
  • Колесо
Інструкція
1
Насамперед, необхідно правильно підібрати колесо для вашого вихованця. Перевірте розмір колеса: його діаметр повинен бути не менше 18 см. Якщо хом'яку буде в колесі тісно - він може відмовитися в ньому бігати, або придбає проблеми з хребтом, тому що йому доведеться сильно вигинати спинку при бігу.
2
Перевірте, чи легко крутиться колесо, чи не доведеться звірку докладати дуже багато зусиль, щоб зрушити його з місця. Покрутіть самі колесо рукою: якщо воно повертається туго, змастіть вісь маслом.
3
Для безпеки хом'ячка важливо, щоб на його шляху не було ніяких поперечних спиць. Інакше є ризик, що малюк зашкодить собі лапку. Тому краще купувати колеса з суцільною робочою поверхнею. Хорошим варіантом буде колесо, повністю закрите з одного боку, і відкрите з іншого, щоб хом'ячок міг з легкістю в нього забиратися і виходити назад.
4
Переконавшись, що колесо відповідає всім необхідним вимогам для безпеки та зручності звірка, можете познайомити хом'ячка з його бігових тренажером. Акуратно посадите вихованця в колесо і прикрийте вихід з нього долонею або аркушем паперу. Звірятко повинен інстинктивно рушити вперед, щоб колесо початок крутиться. Якщо він не здогадується зробити це, спробуйте допомогти йому за допомогою ласощів.
5
Не засмучуйтеся, якщо ваш вихованець не почне відразу ж із захопленням бігати в колесі - йому потрібно звикнути до нового предмету. Пригощайте малюка ласощами кожен раз, як він проявить інтерес до колесу.Не забувайте, що хом'ячки найбільшу активність проявляють ввечері та вночі - ось чому вам потрібно подбає про те, щоб колесо було максимально безшумним.
Зверніть увагу
Навіть якщо ваш хом'ячок ще малий, це не привід купувати йому маленьке колесо: хом'яки ростуть дуже швидко. Маленькі колеса підійдуть тільки для карликових хомячков.Еслі ви утримуєте декількох хом'ячків, не ставте їх перед необхідністю ділити одне колесо. Нехай коліс буде теж декілька, інакше між звірками можуть початися бійки.
Корисна порада
Для того щоб ваш звір був бадьорий і здоровий, не обмежуйте його "тренажерний зал" одним тільки колесом. Хом'яку потрібні різноманітні навантаження. Прогулянкові кулі, сходи, будиночки і гнізда не дадуть звірку занудьгувати.