Як обчислити кількість теплоти.

Кількість теплоти - це енергія, яку тіло отримує (або віддає) в процесі теплообміну. Воно характеризує зміну внутрішньої енергії при даному процесі. Кількість теплоти необхідно для нагрівання, плавлення і пароутворення тел. Воно може не тільки передаватися, але й виділятися при охолодженні, конденсації, кристалізації тіл і згорянні палива. Вимірюється кількість теплоти в джоулях і калоріях.
Вам знадобиться
  • Калориметр, калькулятор, таблиця теплових властивостей речовин.
Інструкція
1
Кількість теплоти, яка необхідна для нагрівання тіла, або те, яке виділяється при його охолодженні. Щоб знайти передане або виділене кількість теплоти, помножте масу даного тіла в кілограмах на зміну його температури в ході даного процесу та питому теплоємність речовини, з якої зроблено тіло. Питому теплоємність речовини знайдіть в таблиці теплових властивостей речовин.
2
Кількість теплоти, необхідне для пароутворення або виділяється при конденсації пари. Щоб його знайти, перемножте масу рідини або пари (залежно від процесу) і питому теплоту пароутворення. Її знайдіть в таблиці теплових властивостей речовин.
3
Кількість теплоти, яка необхідна для плавлення тіла, або те, яке виділяється при його кристалізації. Щоб його знайти, перемножте масу цього тіла і питому теплоту плавлення даної речовини. Її знайдіть в таблиці теплових властивостей речовин.
4
Кількість теплоти, що виділяється при згорянні палива. Щоб його знайти, помножте масу сгораемого палива на його питому теплоту згоряння. Її знайдіть в таблиці теплових властивостей речовин.
5
Якщо вам дана робота, яку здійснив газ в даному процесі, і зміна внутрішньої енергії, то кількість теплоти ви знайдете, склавши ці два значення.
6
Щоб визначити кількість теплоти, що виділяється або поглинається в якому-небудь фізичному, біологічному або хімічному процесі, скористайтеся таким вимірювальним приладом, як калориметр. Він дозволяє виміряти кількість теплоти з точністю до десяти відсотків. Тепер ви знаєте як обчислити кількість теплоти. Головне - визначити процес, який відбувається над яким-небудь тілом. І тоді ви без праці вирішите поставлену перед вами завдання.
Кількість теплоти у фізичному розумінні - це певна кількість енергії, що отримується або теряемое при теплопередачі. Для того, щоб виміряти кількість переданої теплоти між тілами, потрібно скористатися кількома формулами.
Інструкція
1
Припустимо, відбувається процес теплопередачі, причому не відбувається ніякої роботи (A = 0). У такому випадку, кількість теплоти Q буде фактично дорівнює зміні внутрішньої енергії даного тіла (? U): Q =? U.
2
Відомо, що зміна енергії тіла - це сума змін енергії всіх атомів даного тіла. Маса тіла, в свою чергу, прямо пропорційно кількості цих мікрочастинок. Отже, і кількість теплоти Q, і зміна енергії? U теж пропорційні масі даного тіла m і температури t: Q =? U = c * m *? T, де? T - зміна температури тіла в процесі теплопередачі, c - це введена величина , називається питомою теплоємністю речовини. Вона вимірюється в Дж/(кг * К). Інакше кажучи, даний показник говорить про те, яке потрібне кількість теплоти Q для нагрівання 1 Кг даної речовини на 1 Кельвін.