Як відкрити свою турфірму.

Створити свою туристичну фірму було і раніше не так складно, а із скасуванням обов'язкового державного ліцензування діяльності таких організацій стало ще простіше. Можливо, саме з цієї причини туристичних агентств на сьогоднішній день існує багато, і постійно відкриваються нові - рівень конкуренції в туристичному бізнесі дуже високий. Той же, кого досвідчені конкуренти не лякають, повинен зробити наступні кроки.
Вам знадобиться
  • - приміщення під офіс
  • - обладнання для офісу, в тому числі міні-АТС
  • - персонал (1-3 людини)
  • - договору про співробітництво, укладені з кількома туроператорами
  • - пакет установчих та інших документів
Інструкція
1
Обладнайте собі офіс, орендувавши приміщення, що відповідає тій концепції бізнесу, яку ви для себе обрали. Якщо плануєте обслуговувати окремих «елітних» клієнтів, доречно буде влаштуватися в респектабельному діловому центрі. Якщо ж ви бачите свою цільову аудиторію в широких масах, то краще місце - перший поверх будівлі на одній з центральних вулиць. Оснащуючи офіс, особливу увагу приділіть установці системи зв'язку - в ідеалі туристичне агентство повинне мати власну міні-АТС.
2
Підберіть людей, яким довірите роботу у своїй новій фірмі. Туристичний бізнес - напрямок, що має свою специфіку, тому що продають менеджерів варто наймати з досвідом роботи саме в цій сфері. На перших порах туристичної компанії будуть потрібні два або навіть один такий менеджер і директор, в ролі якого нерідко виступає сам господар.
3
Почніть налагоджувати ділове співробітництво з туроператорами, укладаючи договори з тими з них, яким, як підказує ваш досвід, можна довіряти. Потім не зупиняйтеся на цьому, активно шукайте нових партнерів. На початковому рівні туристична фірма працює як мінімум з десятьма туроператорами.
4
Оформіть і зберіть документи, необхідні для отримання вашою компанією офіційного статусу. Зареєструйся як індивідуальний підприємець або створіть товариство з обмеженою відповідальністю.
Корисна порада
Спочатку, якщо не впевнені в тому, що зможете ефективно вирішити супутні роботі вашого турагентства задачі (підбір персоналу, ведення бухгалтерії, розробка рекламної стратегії), користуйтеся послугами сторонніх фахівців і віддавайте ці завдання на аутсорсінг.Чтоби заявити про себе і виділитися серед маси інших туристичних фірм, відразу починайте вести інтенсивну рекламну політику, залучаючи для цього професіоналів в області маркетингу та PR.