Як задекорувати пляшку. Як зробити саморобку з скляної пляшки.

Пляшка дорогого колекційного вина чи коньяку - поширений презент на самі різні урочистості, від сімейних до корпоративних. Що робити, якщо вміст подарунка вже випито, а пам'ять про нього і його дарувальника хочеться зберегти? Скориставшись нескладними порадами і задекорувавши пляшку , ви зможете перетворити просту тару в даний прикраса інтер'єру.
Вам знадобиться
 • - пляшка
 • - акрилові фарби, кисть, губка
 • - клей
 • - серветки для декупажу
 • - лак
 • - ножиці
 • - декор (блискітки, стрази і т.д.)
 • - наповнювачі (пісок, мушлі, морська сіль і т.д.)
 • - шнурок
Інструкція
1
Способів задекорувати пляшку існує величезна безліч. За допомогою деяких з них вигляд скляної тари можна змінити до невпізнання. Перш ніж почати прикрашати, пляшку слід ретельно промити з милом, висушити і протерти спиртом. Найлегший спосіб прикрасити пляшку з прозорого скла - наповнити її. Для цього можна використовувати самі різні наповнювачі - різнокольоровий пісок, морську сіль, камінчики, намистини, скляні кульки, черепашки (ними і пляжним піском можна заповнити пляшку, привезену з курорту), стружку, засушені квіти, ягоди, фрукти та багато іншого. Простір для фантазії в такому випадку просто величезний. Заповнювати посудину потрібно мальовничими шарами, які при певному освітленні і куті зору перетворяться на справжні картини.
2
Наступний спосіб задекорувати пляшку - прикрасити її поверхню. Для цього також можна використовувати масу різних декоративних елементів. Дуже красиво виглядають пляшки, розмальовані акриловими фарбами з приклеєними стразами. Приклеювати також можна черепашки, намистинки, штучні квіти. Якщо приклеюється предмет досить важкий - скористайтеся клеєм «Момент», а поки він сохне, закріпіть цей елемент скотчем. Пляшку попередньо можна пофарбувати або розмалювати. Якщо скло має свій візерунок - його можна підкреслити, вималювати тонким пензлем.
3
Якщо ви не боїтеся копіткої і тонкої роботи, можна скористатися технікою декупажу. Для цього пляшку спочатку ретельно промийте і просушіть. Виріжте з серветок (їх можна купити спеціальні - для декупажу, а можна взяти і звичайні) красиві картинки. Наклейте їх на пляшку за допомогою клею ПВА або яєчного білка. Фон потрібно розфарбувати за допомогою губки. Поверх фону можна намалювати додаткові декоративні елементи акриловою фарбою, приклеїти стрази або блискітки. Однак врахуйте, що не бажано використовувати велику кількість елементів і більше 2-3 кольорів.
4
І останній штрих. Закупоривши вийшов декоративна посудина пробкою, шийку пляшки можна оповити мотузкою, шнурком або стрічкою. Якщо покрити шийку клеєм і посипати манкою - вийде ефект інею. Якщо ви збираєтеся користуватися задекорувати пляшкою як вазою - її варто покрити лаком. Добре в такій вазі виглядають сухі квіти, злаки, гілочки і т.д.
Одним з видів декорування скла є матування. Ця свого роду трафаретний розпис дуже витончено виглядає на склі - наче малювали інеєм. Таку красу можна зробити самостійно вдома, потрібно тільки трохи терпіння.
Вам знадобиться
 • Скляна ваза
 • Трафарет
 • Аерозольний клей для трафаретів
 • Паста для скла
 • Пластиковий шпатель
Інструкція
1
Перед початком роботи потрібно очистити і знежирити скляну поверхню вази, яка буде декоруватися. Для цього береться будь-яка спиртосодержащая рідина, і ваза ретельно протирається. Потім вазу потрібно насухо витерти.
2
Після цього потрібно нанести спеціальний аерозольний клей на трафарет. Аерозоль при розпиленні найкраще тримати від трафарету на відстані 15-20 см, щоб він рівномірно розпорошувався на плівку.
3
Потім відразу ж, дуже швидко наклейте трафарет на поверхню вази. Якщо ваза складної форми, то потрібно підрізати трафарет у місцях, де він нещільно прилягає до поверхні, і щільно притиснути до скла. В іншому випадку матирующая суміш може затекти під нього і зіпсує малюнок.
4
Потім паста наноситься шпателем на ті місця, які не закриті трафаретом. Після цього паста повинна висохнути протягом 20 хвилин.
5
Після цього пасту слід змити з поверхні вази сильним струменем води. Трафарет знімається теж під водою і лише після того, як змита вся паста. Якщо на вазі залишився клей, його теж необхідно змити. Залишилося тільки насухо витерти декоровану вазу.
Зверніть увагу
Не використовуйте залізні або дерев'яні шпателі, паста може їх пошкодити.
Корисна порада
Для декорування краще всього вибирати вази з рівною поверхнею і циліндричної форми.