Як вибрати зимову вудку.

Багато молоді рибалки, долучаючись до зимової риболовлі, не знають з чого саме потрібно почати. Асортимент вудок, призначених для підлідного лову, дуже багатий і складний. Часто вибір зимової вудки залежить від регіональних традицій лову або від банальних вимог моди. Принаймні сьогодні можна зустріти десятки моделей зимових вудок фірмового і кустарного виробництва.
Інструкція
1
Розділіть всі зимові вудки трьома характеристиками: по стрімкому блесненья, по лову з поплавком і для лову на мормишку. Для зимової риболовлі вам слід вивчити мормишечние снасті, які визнані найефективнішими в глухі зими.
2
Існує думка, що поєднали гачок з грузилом уральські рибалки. Грузик зі свинцю або іншого металу, що рухається з певною частотою перед самим носом риби, спонукає ту на клювання навіть у дні без кльову. Ось чому при виборі снасті на мормишку пам'ятайте, що вудка повинна давати мормишке потрібний ритм коливань. І хоча він задається вашою рукою, від того, що у вас в долоні, залежить результативність ловлі.Конструкціі всіх вудок для лову на мормишку діляться на три види: без котушки "кобилка", з котушкою і рукояттю різного розміру і вудки - «балалайки» , в яких котушка і рукоять - це одне ціле.
3
Провідні спортсмени для активної риболовлі на мормишку з мотилем застосовують "балалайки". Вудка такого типу зручно розташовується у вашій долоні і дозволяє грати блешнею, діючи лише пензлем руки. Частота коливань блешні у спортсменів досягає 300 в хвилину. Але в любительській ловлі трапляється сидіти 12 годин, тому спортивна "балалайка» - не вдалий варіант. Часом риба краще йде на нерухому мормишку, вудку періодично вам доведеться пристроювати на лід. При морозі 20 ° С на вас будуть одягнені хутряні рукавиці, які зведуть на "ні" переваги вашої "балалайки", на якій можна "грати" тільки голою рукою.
4
Якщо ви займаєтеся аматорським рибальством, то вас повинні цікавити вудки з котушкою і довжиною рукояті близько 10 см, обладнаної "ніжками". Правильно збалансуйте таку вудку і зможете ловити рибу взимку так само ефективно, як з "балалайкою".
5
Тому залишається в ходу варіант зимової вудки - "кобилка", крім своєї простоти і зручності, має мотовило, необхідне при переходах з лунки на лунку, особливо, якщо водойма з великою глибиною і при цьому дме сильний вітер.
6
Особливу увагу зверніть на котушку. Слідкуйте, щоб зазор між барабаном і уділіщним корпусом був непомітний, інакше від покупки краще відмовитися. Віддайте перевагу стопорному гвинту-саморізи з металу. Найбільш ходовим матеріалом для виробництва хлистика є полікарбонат янтарного кольору.