Як пересадити малину. пересадка малини влітку.

Кожен з нас любить поласувати ягодами в літню пору року, особливо вирощеними власними руками на дачній ділянці. Для того щоб не знизилася врожайність малини, її рекомендовано вирощувати не більше чотирьох років на одному місці, а потім її слід пересаджувати. Не рекомендується пересаджувати всі кущі відразу, так як на наступний рік ви можете залишитися практично без врожаю. А як пересадити малину ви дізнаєтеся завдяки нижчеописаній інструкції.
Вам знадобиться
  • - Лопата,
  • - добрива,
  • - перепрілий гній,
  • - кілочки.
Інструкція
1
Малину краще всього пересаджувати на початку серпня або наприкінці липня, після збирання ранньої картоплі, цибулі і помідорів. Вирийте ями шириною приблизно 60х50 сантиметрів і глибиною 50 сантиметрів, відстань між якими має складати не менше 60 сантиметрів, між рядами - 130 см.
2
У кожну яму закладіть по відру перепрілого гною. Ретельно його ущільните, і закрийте верхній шар ями землею, змішаної з мінеральними добривами: 80 грам золи або 10 грам калійної солі і 40 грам амофосу. Цю удобрення суміш накрийте 10 сантиметровим шаром грунту.
3
Для пересадки малини вам будуть потрібні сильні кореневі відростки, які йдуть від куща малини, саме вони і будуть посадковим матеріалом. Якщо пересаджувати малину пізньої осені, вона може не встигнути вкоренитися і вимерзне взимку.
4
Тепер можна приступати до пересадки нащадків малини. Обережно викопайте паростки разом з кореневою системою і пересадите в підготовлені, удобрені лунки. Після цього подрежьте верхівки рослин на 10 сантиметрів і підв'яжіть до кілочків.
5
Полийте кожен кущик малини, по 6-8 літрів на кожен. У наступні пару днів мульчируйте засаджену площа малини свіжим кролячим послідом і при відсутності дощів поливайте кущики через розпилювач. Слідкуйте за тим, щоб грунт не пересихала, а була постійно вологою. Завдяки такій пересадці, малина добре і швидко приживеться.
6
Перед настанням заморозків обережно окучьте всі кущі малини таким чином, щоб не пошкодити коріння. Видаляйте бур'яни і регулярно поливайте малину, тоді вона вас порадує багатим урожаєм.
Корисна порада
Малину краще пересаджувати в чагарник, де їй буде забезпечений розсіяне сонячне світло, а не прямі сонячні промені. Малина дуже любить трухляву консистенцію грунту і чудово в ній розвивається, особливо якщо поруч є кам'яні брили. Так як в них довго зберігається тепло від сонця і скупчується надувати листя, а це, як відомо відмінне добриво для кущів малини.