Як виростити огірки та помідори.

Щоб виростити хороший урожай огірків та помідорів, необхідно правильно підготувати посадковий матеріал. Зазвичай ці овочеві культури вирощують розсадним способом. Насіння помідорів висаджують в лютому-березні, а огірків - в квітні. Перед цим їх бажано загартувати і дати їм проклюнутся. Дана технологія дозволяє отримати міцну розсаду, стійку до багатьох захворювань.
Вам знадобиться
  • - Грунт;
  • - насіння;
  • - добрива;
  • - вода;
  • - лопата;
  • - лійка.
Інструкція
1
Висипте насіння з пакетиків і дайте їм «подихати» один-два дня при температурі не вище 15 градусів. Потім намочіть вологі тканинні серветки, загорніть насіння в них, залиште в теплому місці для пророщування. В обов'язковому порядку стежте, щоб тканина не висихала. Як правило, огірки прокльовується на 3-5-й день, помідори - на 6-7-й.
2
Підготуйте ємності і грунт для розсади. Краще брати керамічну або пластиковий посуд, призначену для кімнатних рослин. Але можна висаджувати розсаду і в ящики, а також - перевернуті на бік літрові пакети з-під соку або кефіру. В обов'язковому порядку зробіть наскрізні отвори в днищах - з їх допомогою виходитиме надлишок вологи, що утворюється при поливах. Наповніть ящики або ємності садової грунтом. Якщо використовуєте землю з присадибної ділянки - змішайте її в рівних пропорціях з компостній землею і додайте 1-2 г подвійного суперфосфату на кожен кілограм грунту.
3
Полийте землю так, щоб вона наскрізь стала вологою. Висадіть проклюнулися насіння на відстані приблизно в 2-3 см один від одного. Накрийте ящики поліетиленовою плівкою і поставте в помірно тепле місце на 2-3 дні. Після часу перевірте огірки і помідори. Якщо з'явилися сходи - плівку необхідно зняти, а рослини переставити в світле місце. Але прямих сонячних променів молоді паростки теж не люблять, краще дотримуватися світловий баланс.
4
пікірують огіркову розсаду на стадії 2-го справжнього листка. Помідори варто розсаджувати після утворення 3-го листка. Агротехніка догляду за розсадою зводиться до підживлення гуміновими добривами кожні 2 тижні до висадки в грунт, своєчасним поливам і розпушування.
5
Перекопайте грядки, якщо не зробили цього з осені - внесіть органічні добрива. Пам'ятайте, що помідори не люблять свіжий гній, тоді як огірки до нього ставляться більш терпимо. Разом з перекопкой внесіть 10 г подвійного суперфосфату на кожен кв.м. грядки, на якій будуть рости помідори і 5-7 г сечовини - для огірків. Якщо необхідно - передбачте укривние конструкції. Особливо це важливо для регіонів, в яких існує загроза травневих заморозків. А для Північно-заходу актуально вирощування огірків і помідорів тільки за допомогою парників і теплиць.
6
висаджують розсаду на відстані, достатній для живлення та освітлення однієї рослини. Воно залежить від сортових особливостей і становить в середньому 50-60 см. Подальший догляд за овочевими культурами складається з поливів, розпушування, прополок і підгодівлі. Через місяць бажано внести комплексні мінеральні добрива, а приблизно в середині терміну вегетації - підгодувати настоєм зброджених бур'янів. Огірки та помідори потребують підв'язування, а також - прищипування батогів і вирізці «пасинків» - зайвих пагонів. Якщо дотримуватися агротехніку цих овочевих культур, урожай не змусить себе чекати.