Як вибрати хорошу відеокамеру.

Сьогодні цифрові пристрої практично повністю замінили аналогові: аудіокасети були витіснені оптичними дисками, фотоплівка здала позиції матрицям, і незабаром те ж саме трапитися і з відеокасетами. Тому при виборі відеокамери особливу увагу необхідно приділити цифровим моделям. При покупці даного пристрою рекомендується пам'ятати про наступні характеристиках.
Інструкція
1
Перше, що потрібно перевірити - це формат запису, він може бути декількох видів: Digital 8, mini DV, micro MV, DVD і Mpeg4. Відеокамери, що працюють з першими трьома форматами, все ще записують інформацію на касети, але в теж час зі стереозвуком і цифровою якістю. • Digital 8 підходить для тих людей, у яких ще залишилися записи у форматі Hi8. Такі пристрої дозволять вам не лише переглянути наявні записи в старому форматі, а й оцифрувати його і перевести в Digital8. Запис у таких відеокамерах проводиться на 8-ми міліметрову плівку. • Камери у форматі mini DV використовують менші за розміром касети, отже, і сам пристрій значно легше. Однак при цьому якість запису відео та звуку навіть зростає. • Відеокамери, що використовують формат Micro MV, стискають відео в Mpeg2. Тобто пристрої стають ще менше, тому перед покупкою такої камери перевірте наскільки зручно тримати її. • DVD-камери виробляють запис відео прямо на DVD-диски, це дозволить вам переглядати відео відразу після того як ви вийняли оптичний носій з пристрою. • Один з найкращих варіантів - відеокамери у форматі Mpeg4. В даному випадку вся інформація зберігається або на flash-карту, або на жорсткий диск.
2
Наступне, на що потрібно звернути увагу - оптика. Це одна з найголовніших частин відеокамери. При виготовленні об'єктива різноманітні компанії можуть використовувати не тільки свої напрацювання, але і техніку інших виробників. Наприклад, Panasonic у своїх камерах використовує оптику Leica Dicomar, а Sony - Carl Zess.
3
Видошукач призначений для спостереження, вибору найбільш правильного ракурсу та роботи зі спеціальними функціями. Він буває двох видів: дзеркальний і оптичний. Мінус останнього полягає в тому, що на такому видошукачі буде відображатися злегка зміщена картинка. Тому рекомендується купувати камеру з дзеркальним пристроєм. Крім того, зверніть увагу на наявність РК-дисплея, він дозволить вам знімати відео навіть у тому випадку, якщо зйомка проводиться з важкодоступних місць.
4
Купуючи камеру, перевірте таку характеристику, як Zoom. Використовуючи її, ви зможете зняти об'єкти, що знаходяться на великій відстані від вас. Для любительської зйомки підійде можливість 10-кратного наближення, а для більш високих показників буде необхідний спеціальний штатив.
5
Бажано купувати камеру з матрицею великої діагоналі, це дозволить вам зробити якісний запис при невеликому освітленні. Крім того подивіться на здатність матриці, від даної характеристики залежить якість зйомки.
6
Стабілізатор дозволить вам уникнути коливання зображення при записі. На кожній моделі вже встановлено стандартний стабілізатор, проте професіонали радять вибирати камери, оснащені оптичним пристроєм.