Як зварити поліпропілен.

В даний час поліпропілен набув популярності в якості матеріалу для виготовлення труб. Цей матеріал дешевше, труби з нього виглядають естетично, він досить довговічний і стійкий до високих температур і багатьох хімічних сполук. У монтажі він теж не викликає проблем - поліпропіленові труби неважко зварити.
Інструкція
1
Для зварювання поліпропілену вам буде потрібно спеціальний інструмент з насадками. Він нагрівається в середньому до температури 260 градусів і завдяки вбудованому термостату підтримує стабільну температуру.
2
Нагрівальні елементи являють собою гільзу, яка оплавлівает зовнішню поверхню труби, і дорн, який оплавлівает внутрішню поверхню муфти. Його можна купити в будівельному магазині, коштує він не дуже дорого, але якщо він вам потрібен для разового застосування, можна взяти його напрокат у майстрів.
3
В зварюванні труб діаметром менше 63 мм в основному застосовують розтрубний і муфтовий спосіб. При цьому способі труби з'єднують за допомогою муфти, а різьбові вузли створюються за допомогою фітингів з розтрубом. Для зварювання труб великим діаметром краще звернути до фахівця, так як зазвичай у таких апаратів насадки діаметрів від 16 до 40 мм.
4
Встановіть зварювальний апарат на рівній поверхні і закріпіть на ньому спеціальними ключами змінні нагрівачі необхідного розміру. Встановіть всі необхідні насадки до нагріву апарату. Для поліпропілену потрібна температура близько 250-270 градусів.
5
Відріжте від труби шматок потрібного вам розміру, краї заточите під невеликим кутом. Якщо присутній окислений шар, відскоблити його, щоб уникнути погіршення якості зварювання. Тепер позначте на трубі довжину з'єднання з фітінгом таким чином, щоб кінець її не входив в фітінг до упору. Знежирте поверхні, які піддатися зварюванні. Тепер можна переходити до нагрівання.
6
Фитинг обробляють першим, так як він нагрівається довше труби. Після того як обидві поверхні досягли необхідної температури, зніміть їх і закріпіть плавним рухом, тільки не повертайте. Зафіксуйте шов до повного охолодження.
7
Час, необхідний для закріплення деталей, залежить від апарату, зазвичай в інструкції пишуть мінімальний і максимальний поріг.
8
Необхідно мати на увазі, що при нагріванні труба витягується, може навіть искривиться. Цей факт треба враховувати при плануванні прокладки труб.