Як підсилити фундамент будинку. посилити фундамент приватного будинку.

Будівництво будь-якого будинку або промислової будівлі починається з його фундаменту. Він грає важливу роль в плані надійності і стійкості всієї споруди. У міру старіння конструкції, рано чи пізно, все стикаються з оновленням, ремонтом або ж повною заміною фундаменту. Самим трудомістким вважається два останні варіанти.
Інструкція
1
Викопайте траншею по всьому периметру будинку. Добре очистіть фундамент від бруду, потім забийте в нього металеву сітку рабицю, відведіть її убік і закріпіть анкери діаметром 22-25 мм через один-півтора метра. Їх вставляють у просвердлені в фундаменті отвори, які можуть бути як глухими, так і наскрізними. Встановіть опалубку і забетонують. Після того, коли бетон затвердіє, засипте траншею землею або піском з пошаровим трамбуванням.
2
Влаштуйте розширену обойму, пов'язавши її з фундаментом наскрізний анкеруванням. Слід це робити з розрахунком на те, що додаткові осередки разом зі старою кладкою распределют навантаження на грунт рівномірно. Даний спосіб застосовується тоді, коли потрібно зміцнити певний зруйновану ділянку фундаменту.
3
Залийте з двох сторін бетоном нові осередки, збільшивши тим самим несучу здатність фундаменту. Для цього очистіть поверхню водою під високим тиском і проведіть на ній насічку перфоратором. Це потрібно зробити вздовж слабкого ділянки, яка вимагає розвантаження. Навантаження на осередки буде передаватися через сталеві або залізобетонні балки, які пропущені через цокольний елемент будівлі.
4
Підведіть нову підставу, що не поглиблюючи підошву. Це слід робити при заміні прийшла в непридатність частини фундаменту. Для цього встановіть під перекриття будинку тимчасові дерев'яні опори, які будуть передавати навантаження на грунт, зміцните дверні та віконні прорізи і забезпечте стійкість будівлі.
5
«Вивісите» стіни. Даний спосіб застосовується при повній заміні фундаменту. Для цього підведіть під цоколь стіни поперечні залізобетонні або сталеві балки на відстань від двох метрів. У цьому випадку балки повинні мати упор на тимчасові опори. Будинок при цьому висить у повітрі, фундамент розвантажується і можна, як проводити роботи по його посиленню, так і повністю замінити.