Як продати автомобіль.

Здається, тільки недавно ви мріяли про покупку автомобіля, але ось прийшов час його продавати. Продаж здійснюється декількома способами. Який спосіб підходить вам - вибирайте.

Вам знадобиться

Інтернет, газета "З рук в руки", газета "Угода"

Інструкція
1

Швидко і легко продати машину можна через автосалон. Ви просто знімаєте авто з обліку в ДАІ, приїжджаєте в салон і отримуєте гроші. Ціну можна обговорити заздалегідь, щоб не було неприємних сюрпризів із заниженням вартості, якими так грішать багато автосалонів. У будь-якому випадку приготуйтеся до того, що автомобіль ви продасте на 5-10% дешевше його ринкової вартості. При такому продажу укладається договір комісії. Ви передаєте салону автомобіль за договором комісії, а він продає його за договором купівлі-продажу. У разі виникнення претензій, ви можете пред'являти їх відразу до автосалону.

2

Якщо ви вирішили продати машину самостійно, то оптимальним місцем розміщення оголошення стане Інтернет, газети "З рук в руки", "Операція" і т.д. Перш ніж розміщувати оголошення, подивіться вартість схожих автомобілів. Так ви не прогадаєте з ціною, і ваше оголошення не відлякає потенційних покупців. Особливу увагу зверніть на характеристики машини. Уточніть навіть дрібниці, які будуть виділяти ваше оголошення серед інших. Тут дуже вживано вислів: "Дрібниця, а приємно". Про недоліки повідомте побіжно, оскільки при огляді покупець і так зверне на них увагу, а чим менше вад він знайде, тим краще для вас.

3

Оголошення повинна супроводжувати яскрава та якісна фотографія чистого автомобіля і показники одометра. Якщо оголошення буде опубліковано в газеті, обов'язково вкажіть колір і пробіг. Особливу увагу привертають оголошення з подарунками та бонусами. Всім приємно отримати в дар комплект гуми, автоемаль, масло або навіть ароматизатор. Перед оглядом обов'язково помийте машину і прочистіть салон. Це "підкуповує" покупців.

4

Машина сподобалася покупцеві - оформляйте договір купівлі-продажу через комісійний автомагазин. Покупцеві може не бути присутнім, достатньо лише його копії паспорта. Договір можна скласти в простій письмовій формі, але можуть виникнути проблеми з ГИБДД. Копію договору ви залишаєте собі для податкової інспекції. Наступною стадією є отримання грошових коштів. Тут потрібно бути вкрай уважним, а на зустріч краще приходити з близькою людиною. Гроші необхідно уважно перерахувати і перевірити на справжність. Ідеально, якщо поблизу є банк - там перевірять всі купюри спеціальною апаратурою. В обмін на гроші ви даєте покупцю ПТС.

5

Якщо покупець знайдений, а машина ще стоїть на обліку - сміливо виписуйте на нього довіреність. Він від вашого імені зніме авто з обліку і зареєструє на себе. Дуже зручний спосіб, але покупець може вимагати знижку за витрачений час.

6

Незалежно від того продаєте ви авто самостійно або ж через автосалон, обов'язково складіть акт прийому-передачі. В акті відображається стан транспортного засобу на момент передачі.

Зверніть увагу

Після продажу не забувайте про подання податкової декларації.

Корисні поради

Намагайтеся не продавати машину родичам і знайомим, оскільки будь-які поломки й недоліки можуть вийти вам "боком". Між вами можуть зіпсуватися відносини, і залишиться неприємний осад.