Як навчитися грати на ударній установці.

Ударна установка - є серцем музичної групи. Вона і бас-гітара задають ритм всім виконавцям. Але в обивательському середовищі існує така думка, що це дуже простий інструмент і грають на ньому ті, хто не може грати на гітарі, синтезаторі. Але барабани - це музичний інструмент, і на ньому "грають", а не "стукають" і "довбають"!
Вам знадобиться
  • - терпіння;
  • -бажання;
  • -палочкі для занять;
  • -шматок фанери.
Інструкція
1
Сьогодні техніка гри на ударних інструментах досягла небувалих висот, існує багато барабанних стилів, змінилися ударні установки, а барабанщики демонструють чудеса володіння цим інструментом.
2
Спочатку освойте постановку рук і ніг, посадку за установкою. Для цього зверніться до досвідченого викладача і візьміть кілька перших занять. Гра на ударних установках вимагає дуже більшої координації. Адже однією рукою виконується ride-партія по тарілці, іншою рукою ритмічний малюнок по малому барабану, по бас - барабану вже ногою виконується третя партія, і т.д. Музикантові доводиться одночасно виконувати до шести функцій.
3
Для початку освойте базова вправа на чотиристоронню координацію, коли руки і ноги отстукивают різні за тривалістю ноти. Якщо у вас поки немає ударної установки, для даної вправи візьміть звичайний стілець, поставте його на підлогу і грайте. Права ніжка стільця - тарілка, ліва - малий барабан, а ногами просто топайте. Готові?
4
Почніть правою ногою грати чверті. Продовжуючи правою ногою заданий ритм, лівою в тому ж ритмі грайте восьмі ноти. Ця вправа називається - двостороння координація.
5
Інша вправа: лівою паличкою грайте восьмі тріолі, ногами продовжуєте вже освоєний вправу. Так виконується тристороння координація.
6
Найскладніше, коли ви, не припиняючи попередніх вправ, включаєте в роботу праву паличку і відбиваєте їй шістнадцяті. Це вже чотиристоронніх координація. Ці вправи поступово ускладнюйте. Для цього вам доведеться розвинути хорошу координацію обох рук, незалежно від того ви правша чи лівша. Але тренуючи "слабку" руку, не забувайте і про "слабкою" нозі.
7
Підберіть прості вправи для ударної установки і почніть тренування, поки не зможете їх грати легко. Виконуйте вправи в виразному темпі. Після освоєння, придумайте свої варіації і продовжуйте тренування.
Існує поширена думка, що грати на барабанної установці не так вже й складно, і що на навчання цьому не потрібно навіть витрачати часу. Однак насправді, процес навчання грі є досить трудомістким і тривалим.
Інструкція
1
Необов'язково відразу купувати дорогу барабанну установку. Для перших занять відмінно підійде і тренувальний пед. Він особливо зручний на уроках, що проводяться в домашніх умовах, оскільки він не відрізняється такою гучністю, як барабан. Таким чином, ви зможете відпрацьовувати необхідні рухи, ритм, не заважаючи при цьому нікому.
2
Якщо у вас немає можливості придбати пед, то ви самі можете змайструвати якусь подобу барабана з підручних матеріалів. Тут вам знадобиться фанера і шматок пластику. Головне на даному етапі - зовсім не зовнішній вигляд інструменту. Звертати увагу слід лише на те, чи можете ви з його допомогою проводити повноцінні тренування.
3
Знайдіть хорошого репетитора або запишіться в музичну школу. Викладач розповість вам про правильну посадку за барабанною установкою, положенні рук при ударах. Крім того, ви пройдете хорошу теоретичну підготовку, без якої навіть самий «просунутий» барабанщик залишиться лише самоучкою із середнім рівнем підготовки.
4
У вільний час переглядайте якомога більше різних відеоматеріалів. Це можуть бути як навчальні курси, де викладач докладно розповідає все і пояснює кожен рух, так і просто виступи професійних музикантів. Звертайте увагу на важливі деталі і потім намагайтеся повторити перебивки і ритм, намагаючись зробити швидше і краще, ніж в оригіналі. Якомога більше і частіше практикуйте техніки різних майстрів, це дозволить вам швидше досягти бажаного рівня підготовки.
5
Не забувайте і про читання відповідної літератури, спілкуйтеся на спеціалізованих форумах і беріть участь в обговореннях. В інтернеті можна знайти багато порад та інструкцій від професійних барабанщиків, які допоможуть удосконалювати свою гру на цьому музичному інструменті.