Як зробити мармурове мило.

Домашнє миловаріння - це не просто захоплююче заняття, але і трохи чарівництво. Можна не просто створити мило з цікавим ароматом, але і зробити по-справжньому унікальний шматочок, використовуючи техніку мармурування. Таке мило буде не тільки оригінальним подарунком, а й справжньою окрасою вашої ванної кімнати.
Вам знадобиться
  • - біла мильна основа;
  • - ефірне масло 5-8 крапель;
  • - один або кілька барвників;
  • - форма для мила;
  • - спрей зі спиртом;
  • - ложечка (зубочистка, голка) для розмішування.
Інструкція
1
Підготуйте форму для заливання мила. Для цього підійдуть стандартні мильні форми або будь-які пластикові формочки (ви можете використовувати дитячі пісочні формочки). Дітям подобаються незвичайні мильні шматочки, у вигляді звіряток, дорослих же цілком влаштовують овальні або квадратні шматочки. Можете взяти в якості форми пакет з під соку або пластикову коробку, а потім нарізати мило на порції.
2
Капните на дно форми 3-5 крапель барвника. Можна використовувати один колір або декілька. Врахуйте що, змішуючись з мильною основою, колір вийде трохи блідіше. Намагайтеся, щоб краплі барвника у формі не стикалися один з одним.
3
Розплавте базову мильну основу. Можете розтопити мило в СВЧ-печі або на «водяній бані». Для цього слід натерти мило на дрібній тертці або нарізати невеликими шматочками. Якщо використовуєте піч, стежте, щоб мильна основа НЕ закипала. В розплавлене мило влийте 5-10 крапель ефірного масла. Добре перемішайте склад. Зачекайте, поки основа злегка загусне (консистенція киселю).
4
Акуратно заливайте розплавлене мило в форму. Намагайтеся, щоб основа, перемішуючись з барвником, утворювала розводи. Якщо вам здається що фарби мало, то в процесі заливки капніть ще пару крапель барвника. Також ви можете ложкою або паличкою (зубочисткою) перемішати мило в формі. Це створить неповторні розводи і завихрення кольору. Чим тонше інструмент для розмішування, тим ніжніше вийдуть розводи.
5
Збризкайте мило спиртом, якщо на поверхні після заливки утворилися бульбашки. Залиште форми застигати. Намагайтеся не переміщати мило, щоб кольори не перемішалися.
6
Як тільки мило повністю застигне, акуратно витягнете готовий шматочок з форми і оберніть його харчовою плівкою, щоб аромат не вивітрився. Якщо форма була велика, розріжте мило ножем на кілька шматочків.
Зверніть увагу
Чи не перемішуйте ще гарячу основу, т.к. кольори можуть швидко змішатися і мармуровість пропаде.
Корисна порада
Можете спробувати вводити барвник за допомогою шприца.