Як прошити привід. способи прошивки wii.

Нині розвиток мікропроцесорної техніки призвело до того, що практично будь-який пристрій - привід компакт-дисків, принтер і т. П. - Оснащено власним спеціалізованим комп'ютером. Нехай він простіше, ніж звичні нам персоналки, але проте це справжній комп'ютер, здатний обробляти інформацію за заданою програмою.

Ця програма і називається firmware, або прошивкою, і зберігається у вбудованій флеш-пам'яті пристрою. Завдяки тому, що логіка роботи пристрою реалізована не апаратно, а у вигляді набору програм, виробник отримує можливість покращувати його роботу і виправляти можливі помилки без заміни пристрою цілком, випускаючи лише оновлені комплекти firmware для него.Обновіть firmware, або прошити привід, можна за допомогою спеціальної програми для заміни firmware, що поставляється виробником пристрою. Прошивка, як правило, покращує роботу приводу, підвищує його продуктивність або надійність, забезпечує кращу сумісність з новим програмним забезпеченням або устаткуванням, що не існували на момент виходу приводу в серійне виробництво. Крім того, в разі DVD-приводу за допомогою прошивки можна зняти прив'язку до регіону або ріплок.Ріплок (riplock) - програмне обмеження швидкості обертання деяких дисків. Його головне призначення - боротьба з піратством, адже він не дозволяє скопіювати вміст ліцензійного диска з максимально можливою для приводу швидкістю. Зняття ріплока дозволяє читати інформацію з диска швидше, але може збільшити шум прівода.Прежде ніж виконувати прошивку приводу, рекомендується зробити копію поточної версії його програмного забезпечення. Вона стане в нагоді, якщо прошивка виявиться невдалою, і результати роботи приводу з новим firmware вас не задовольнять. За допомогою резервної копії можна буде все повернути у вихідне состояніе.Резервную копію прошивки можна зробити тим же програмним забезпеченням, яке виконує перепрошивку, або ж спеціалізованою програмою, такий як binflash. Просто вибираємо привід, який планується перепрошити, робимо дамп і зберігаємо вийшов файл.Сама прошивка може виконуватися з-під Windows або з-під MS DOS. Процедура прошивки з-під Windows в цілому аналогічна процедурі створення резервної копії, тільки замість збереження файлу на диску слід вибрати заздалегідь підготовлений файл з новою прошивкою. Під час прошивки вкрай небезпечні будь-які маніпуляції з приводом, наприклад, спроба його закрити (перед початком прошивки слід відкрити лоток). Зависання комп'ютера або іншої збій процесу прошивки також чреваті незворотнім виходом приводу з ладу, тому якщо у вас є сумніви, чи зможете ви успішно прошити привід, краще звернутися до досвідченішого фахівця.

DVD-привід комп'ютера - це комплектує, яке не потребує встановлення окремих драйверів і визначається системою автоматично. Але в кожної моделі оптичного приводу є прошивка, яка і є програмним забезпеченням цього пристрою. Необхідність прошивки приводу може виникати у багатьох випадках, наприклад, для поліпшення продуктивності пристрою. Або ж потрібно прошити привід dvd rw для усунення недоліків раніших версій прошивок.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - привід dvd rw;
  • - утиліта Sfdnwin.
Інструкція
1
Скачайте на сайті виробника вашого оптичного приводу останню версію прошивки. Щоб прошити привід, вам буде потрібна відповідна утиліта. Скачайте з інтернету утиліту Sfdnwin. Вона повністю безкоштовна і займає менше мегабайта місця. Під час процесу прошивки приводу в ньому не повинно бути диска.
2
Програмка Sfdnwin не вимагає установки. Після скачування її з інтернету просто клікніть по файлу подвійним клацанням мишки. Після цього з'явиться маленьке віконце. Навпроти рядка Drive є стрілочка. Клікніть по цій стрілочки лівої кнопкою мишки та зі списку виберіть привід, який збираєтеся прошивати.
3
Далі зверніть увагу на маленькі значки, які розташовані у верхньому лівому куті вікна програми. Всього їх три. Натисніть по значку із зображенням папки лівою кнопкою мишки. У вікні вкажіть шлях до файлу прошивки. Натисніть по цьому файлу лівою кнопкою мишки, після чого знизу у вікні натисніть «Відкрити». У разі якщо скачана вами прошивка несумісна з вашим оптичним приводом, з'явиться вікно, яке буде висвічувати помилку. Якщо такого не сталося, значить версія прошивки правильна.
4
Тепер коли шлях до файлу прошивки зазначений, у верхньому лівому куті програми клікніть по центральному значку (Start Download). Розпочнеться процес прошивки приводу, тривалість якого приблизно 20 секунд. Після завершення процесу перезавантажте комп'ютер. Після цього привід буде працювати під управлінням нової прошивки.
Зверніть увагу
Якщо в процесі прошивки комп'ютер завис, перезавантажте його. Спробуйте повторити процедуру заново. Якщо комп'ютер ще раз зависне, скачайте інші версії прошивки.
Корисна порада
Перш ніж прошивати привід dvd rw, врахуйте, що гарантійні зобов'язання на оптичний привід будуть недійсні. Так що якщо ваш оптичний привід знаходиться ще на гарантії, добре подумайте, чи варто його прошивати.