Як поміняти електропроводку в квартирі. Як поміняти електропроводку в квартирі.

Ви купили стару квартиру і вирішили зробити в ній капітальний ремонт? ремонт. В даному випадку не слід економити: відразу приступайте до заміни існуючої проводки. Тут нічого складного немає, просто до даної роботи треба підійти сумлінно і ні в якому разі не поспішати.
Інструкція
1
Виміряйте розміри вашої квартири, довжину і висоту кожної кімнати. Складіть докладний план планованої для розміщення у вашій квартирі електричної проводки і визначитеся, як вона буде виконана в прихованому або відкритому виконанні.
2
З урахуванням наявних побутових електричних споживачів (або запланованих до розміщення), визначте, де розміщуватимуться електричні розподільні коробки (ЕРК), вимикачі та розетки.
3
Розрахуйте споживану потужність всього електричного обладнання (мікрохвильових печей, пральних і посудомийних машин, систем кондиціонування повітря та інших), планованого до використання у вашій квартирі.
4
Залежно від отриманих про плановану навантаженні даних, виберіть відповідні автомати захисту (для електричних розеток в межі 25 ампер, а для систем освітлення не менше 16), електричні дроти та кабелі (не соромтеся питати у продавців їх технічні характеристики) . Для зручності роботи найкраще купувати кабелі з різнокольоровими жилами.
5
Придбайте необхідний інструмент і засоби захисту і тільки після цього приступайте до роботи. При виробництві робіт пам'ятайте: всі роботи необхідно проводити тільки після відключення електрики, при штроблення стін, підключенні до ввідного пристрою, встановлення автоматів захисту (щоб уникнути уражень електричним струмом) використовуйте діелектричні рукавички.
6
скруткою кабелів (проводів) проводите тільки в ЕРК або безпосередньо в настановних коробках вимикачів, а по можливості для цих цілей використовуйте спеціальні сполучні затиски. На кожен кабель живлення через розетки повинне підключатися не більше п'яти споживачів
7
Заміна електричної проводки займає до двох тижнів і якщо ви не обмежені в коштах, то краще даний вид робіт доручити професіоналам.
Корисна порада
Не можна скручувати між собою алюмінієві і мідні дроти. Не розміщуйте електричні розетки у важкодоступних місцях (за меблями) або на висоті нижче 30 см від підлоги.