Як вивчити теорему швидко.

Якщо ви є труднощі в запам'ятовуванні теореми, не турбуйтеся. В цьому немає нічого складного. Потрібно всього лише трохи зусиль і терпіння, і вчитель залишиться задоволений вашими знаннями.
Вам знадобиться
  • Підручник або навчальний посібник, в якому в подробицях розглянуто доказ теореми.
Інструкція
1
Прочитайте уважно формулювання теореми. Вдумайтеся в суть викладеного. Якщо в теоремі присутні формули, напишіть їх кілька разів. Потім знайдіть доказ в підручнику або візьміть те, яке вам дав учитель. Уважно вивчіть.
2
Для початку розберіть доказ. Спробуйте знайти закономірність виводу. Спробуйте в зошиті поетапно доводити теорему , підглядаючи в першоджерело. Якщо дана теорема виводить формулу, доведіть цей висновок самостійно. Якщо у вас вийде, то і вчити нічого не доведеться. Просто потрібно буде запам'ятати, що з чого виводиться. В іншому випадку, якщо ви є труднощі і не розумієте який-небудь висновок, попросіть вчителя вам пояснити, а потім заново спробуйте довести.
3
Зверніть увагу на те, за допомогою чого теорема доводиться: за допомогою інших теорем, аксіом, лем, тотожностей і т.д. Кожна теорема виводиться з якоїсь іншої теореми. Щоб довести потрібну, вам необхідно вивчити попередній матеріал, після чого доказ даної теореми стане простіше.
4
Іноді зручно застосовувати доказ від протилежного. Цей спосіб є одним з найлегших для запам'ятовування. Для цього всього лише потрібно припустити зворотне доказуваному в теоремі, а потім знайти суперечність.
5
Чи не заглядаючи в першоджерело, доведіть теорему. Потім відпочиньте хвилин п'ятнадцять і заново спробуйте довести. Якщо ви не запам'ятали висновок формули, знову докладно його розберіть. Найголовніше - це вникнути в теорему. Якщо ви зрозумієте, як вона влаштована і за яким принципом доводиться, для вас не складе труднощів надалі відтворювати її знову і знову.
Корисна порада
Не поспішайте вивчити текст докази, а тим більше не зубрите. Ви так ніколи не запам'ятаєте.
Вивчення формул - це обов'язкова умова для всіх учнів. За великим рахунком, все навчання складається з якісного пояснення явищ, що відбуваються (тобто словесних) і пояснення кількісного (за допомогою формул). Найчастіше, саме друга частина цікавить викладачів на іспитах і заліках.
Інструкція
1
Першим кроком при вивченні групи формул є вивчення величин, що входять до їх складу. Простіше кажучи, ви повинні чітко розуміти, що саме позначає конкретна буква, відрізняти змінні величини від постійних коефіцієнтів.
2
Далі ви повинні розібратися в суті залежності. Тобто, ви повинні розібратися, чому при зміні однієї величини змінюється інша. Потрібно проаналізувати, чи є залежність прямої/зворотної пропорційністю, або є нелінійної.
3
Слід користуватися тим фактом, що візуальна інформація заучується набагато краще за інших її видів. Потрібно побудувати графіки залежності однієї величини від іншої. Тоді ви краще зрозумієте суть формулу, отже, вона твердо осяде у вашій пам'яті.
4
Самоперевірка - найважливіша частина закріплення навчального матеріалу. Можна використовувати такий нестандартний метод - запишіть на аркуші паперу групу формул з порожніми квадратиками в кожній. Порожній квадратик потрібно залишати на місці однієї з величин. Через деякий час після того, як ви зробите ці "контрольні листи", приступайте до тестування. На місце порожнього квадрата потрібно записати букву з формули . Бажано ксерокопіювати кілька таких листів, щоб перевірити себе кілька разів.