Як поставити мат в два ходи. мат чорних в два ходи.

Мат в два ходу, інакше безглуздий мат, є найшвидшим в класичних шахах і вважається помилкою чорних фігур. Рідше так називають мат ферзем або слоном по діагоналях h4-e1 або h5-e8.
Інструкція
1
Біла пішак ходить f2-f3. В результаті з боку білих відкривається одна з клітин діагоналі h4-e1, найближча до короля. Чорна пішак відповідає e7-e6.
2
Біла пішак ходить g2-g4 і відкриває діагональ повністю. Чорний ферзь ходить d8-h4 і оголошує білому королю шах і мат.Ошібка білих була в несвоєчасному відкритті короля і відсутності серйозних кроків і дій.
3
Білі навряд чи зможуть оголосити такий мат. Щоб зрозуміти це, розіграємо ті ж ходи в дзеркальному порядкеБелая пішак ходить e2-e3. Чорна пішак відповідає f7-f6.
4
Білий ферзь ходить d1-h5 і оголошує шах. Таки чином, чорні вже знають про небезпеку. Чорна пішак ходить g6-g5 замість g6-g4 і встає на захист короля. Ферзь змушений покинути клітку, мат в два ходи зірваний.
5
Незважаючи на простоту, мат має кілька варіантів, залежно від порядку ходів пішаків. Запам'ятайте головний принцип і прораховуйте комплекс ходів, а не одиночні кроки.
Зверніть увагу
Слово «мат» пов'язують з перським словосполученням «шах мат». Буквальний переклад - шах (король) обездвижен, безпорадний, програв. В арабській мові ця ж фраза означала «шах мертвий», але перси почали застосовувати в грі фразу раніше, ніж араби.