Як укласти паперові серветки. серветки паперові на столі.

Така нехитра річ, як серветка, прийшла до нас з далеких часів Римської імперії. Багаті знатні люди під час обіду користувалися серветками з дорогих матеріалів, вишитими золотими нитками. Римська імперія впала, пройшли часи, але серветки так і залишилися незамінним атрибутом сервірування столу. На сьогоднішній день різноманітність серветок і варіантів їх укладання вражає уяву. Красива серветка може стати прикрасою столу, тому вміння красиво укласти серветки буде корисним для будь-якої жінки.
Інструкція
1
Серветки можуть бути полотняними і паперовими. Полотняні серветки вимагають догляду. Тому все більшої популярності набувають паперові серветки.
2
До сніданку чи обіду ви можете скласти серветку вчетверо, удвічі, трикутником або рулетиком.
3
Для сервірування столу до вечері можна використовувати більш складні і оригінальні способи оформлення серветок. Циліндрики, трояндочки, свічки, парус або конус - це далеко не весь перелік того, які фігури можна зробити з паперових серветок.
4
Останнім часом все більшою популярністю користується варіант складання серветок рулетом, з використання поперечного кільця. Якщо ви вибрали такий спосіб, то кладіть такі серветки або на тарілку, або біля неї.
5
Кільця всіляких квітів і оформлень можна придбати з наборами столового посуду або окремо в спеціалізованих магазинах. Також ви можете самі виготовити кільця з намистин, бантів, тканини, шкіри та бісеру. Такий варіант оформлення виглядає дуже оригінально.
6
Схожий варіант - серветка, складена в трубочку. Для цього розгорніть серветку так, щоб куточок стосувався центру серветки. Згортати трубочку потрібно якомога тонше до самого кінця. Краєчок зафіксуйте за допомогою крапельки води. Такі трубочки кладуть у високі склянки і розставляють по всій довжині столу.
7
Величезною популярністю користується варіант складання віялом. Розгорніть серветку і складіть її в гармошку по всій довжині. Два куточка з'єднайте і закріпіть. Якщо краї серветки широкі, то віяло буде стійко стояти на столі. Якщо ні, то вам необхідно включить фантазію і придумати оригінальне кріплення.
8
Один з варіантів - трояндочка. Ви повинні придбати паперові серветки різних кольорів - червоні, рожеві та жовті, для листків потрібні серветки зеленого кольору.
9
Складається троянда дуже просто. Розгорнутий край серветки загинаєте на 3-4 см, робите куточки з обох сторін і, притримуючи однією рукою край серветки, другий скручуєте в нещільну трубочку. Квітка формується з отриманої трубочки, відгинаючи краї у вигляді троянди. Листок складається таким чином: не розгортаючи серветку, складаєте два протилежних куточка разом так, щоб вони стикалися. Утворені букетики розставляєте на столах і в вазах.
10
Якщо ви плануєте розставити серветки в стакани, то вам підійде спосіб «Свіча». Він дуже простий у виконанні, зручний і оригінальний. Для цього потрібно підібрати серветки одного кольору і великого розміру. Розгорніть серветку, складіть її по діагоналі в трикутник. Потім двома руками скручуйте серветку в трубочку, починаючи з підстави, до вершини трикутника. Після того як серветка скручена, зігніть її навпіл і вставляйте в серветниці. Якщо серветниця круглої великої форми, то простір можна заповнити такими ж свічками різних кольорів.
Корисна порада
Радівой господині потрібно пам'ятати кілька порад: Серветка повинна бути складена так, щоб її не довелося довго розгортати. При розгортанні вона не повинна виглядати бруднуватої і м'ятою. Полотняні серветки повинні бути добре випрані, відпрасовані і накрохмалена. Якщо ви сервіруєте довгий стіл, то серветки потрібно розкладати в серветниці по всій довжині столу. Не варто серветки вкладати занадто щільно, інакше їх буде важко дістати. Якщо ви хочете зробити оформлення столу яскравішим, використовуйте серветки двох протилежних кольорів.