Як підібрати бас.

Бас - функція в музичної тканини, що охоплює найнижчі звуки. Існує думка про спорідненість слів «бас» і «база» - основа, оскільки бас є своєрідним фундаментом музики, визначальним багато в чому забарвлення акорду. У деяких випадках так називають інструмент, виконуючий найнижчі ноти в партитурі.
Інструкція
1
Підбір баса на слух, наприклад, в поп-піснях, рок і інших естрадних жанрах, можливий при розвиненому музичному слуху. Цьому сприяє написання одноголосних, двухголосних і багатоголосних музичних диктантів - музичних уривків, які музикант записує в нотах, що не дивлячись на оригінал або клавіатуру під час виконання мелодіі.Діктанти входять до складу уроків сольфеджіо - дисципліни, націленої на розвиток вокально-слуховий координації, музичного слуху і мислення. В системі професійної музичної освіти цей предмет обов'язковий, але, якщо ви володієте достатньо сильною волею, займайтеся сольфеджіо самостійно.
2
Інші предмети музично-теоретичного циклу (гармонія, поліфонія) теж сприяють розвитку музичного слуху. Самостійні заняття по них дещо важче, ніж сольфеджіо, але за умови достатньої особистої мотивації ви впораєтеся і з цим матеріалом.
3
При підборі баса до власного твору слух теж важливий, однак у вас перед очима знаходиться партитура твору. Ви бачите, який акорд виповнюється в той чи інший момент. Виходячи з аналізу акорду, ви можете виставити один з його тонів в басову партію. Як правило, вибирається прима - основний тон тризвуку. Він надає акорду більшу визначеність і твердість. Це правило необов'язково до виконання, ви можете вибрати будь-який з трьох, а то й чотирьох тонів (залежно від типу акорду).
4
При творі басової партії спочатку записується тільки рітмогармонія: ви визначаєте, скільки триває той чи інший акорд, який він, ставите прийму акорду олівцем у партію баса. Після повного розбору партитури оформите мелодію баса: різноманітьте її, співвідносячи із загальним ритмом музики, додайте дрібні і великі тривалості, синкопи, упередженості і т.д. При цьому допускається використання неакордові звуків.