Як відбілити дитячі речі.

Дитина росте, пізнає світ методом проб і помилок, тому на одязі залишається багато плям. А натуральні тканини дуже добре їх зберігають. Щоденне прання, а то і по кілька разів на день, забирає багато сил і часу, адже так хочеться, щоб речі дитини були не лише «безпечними», а й чистими і без плям. Як же боротися з трудновиводімиє залишками від пізнання світу?
Вам знадобиться
  • - окріп,
  • - плямовивідник,
  • - рідкий порошок,
  • - марганцівка,
  • - оцет,
  • -перекісь водню,
  • - білизна.
Інструкція
1
Найчастіше на одязі дитини залишаються плями від їжі. І найбільш складно виводити сліди ягід і соку, але якщо пляма свіже, то справитися з завданням вдасться. Зробити це можна за допомогою звичайного окропу. Закип'ятіть літра два - три води, забруднений річ натягніть над ємністю (саме натягніть, а не кладіть в тазик) і лийте окріп на забруднене місце до тих пір, поки пляма не зникне. Якщо річ маленька, то просто покладіть її в раковину і також полийте забруднення окропом.
2
Щоб вивести старе пляма від соку, можна скористатися сучасними засобами для видалення плям. В лінійках дитячих миючих засобів є відбілювачі. Найкраще насипати або налити на забруднену поверхню трохи засобу, почекати кілька хвилин, а потім випрати з дитячим порошком. Часто добре відпирає в'їдається в тканину бруд господарське мило.
3
Для видалення найстійкіших плям краще скористатися бабусиним методом: марганцівка, оцет і перекис водню, ватяні диски. Розведіть кілька кристаликів марганцівки в оцті (розчин дожжен бути бурякового кольору, стежте, щоб кристали повністю розчинилися). Намочіть ватний диск в розчині і потріть їм пляма. Не лякайтеся - тканина трохи стемніє. Чистим ватяним диском, змоченим в перекису водню, знову потріть забруднене місце - тканина знебарвиться. Врахуйте, що цей чарівний метод підійде тільки білих або стійко-забарвлених речей.
4
Плями від трави. Потріть тканину рідким порошком - гелем з ензимами. Почекайте трохи, потім змийте під струменем гарячої води.
5
Плями від соусів і кетчупу. Промийте забруднене місце на тканини з вивороту під струменем холодної води. Щоб пляма не розповзлася, можна підкласти під тканину бавовняну або лляну серветку, тоді воно буде вбиратися в підкладку. Спочатку обробіть рідким порошком, якщо знадобиться, почистіть щіткою верхній шар бруду, але сильно не тріть. Після того, як засіб вбереться, змийте водою. Якщо не допомогло, покладіть дитячу річ в теплу воду хвилин на тридцять, і повторіть процедуру знову.
6
Для найстійкіших плям на білих речах або на білої тканини з набивним малюнком можна використовувати радикальний засіб - білизну. Розведіть засіб відповідно до інструкції на упаковці і замочіть річ або налийте на пляму. Тільки обов'язково після цього виперіть одяг і ретельно прополощіть, щоб не залишилося запаху хлорки.