Як зшити пластрон.

Існує велика кількість краваток і шийних хусток. Одні з них більшою популярністю користуються у жінок, інші - у чоловіків. Є категорія краваток, які є неодмінним атрибутом будь-якого костюма. А є галстуки, які будуть доречні для практично будь-якого костюма. Краватки бувають класичними і екстравагантними. Пластрон відноситься до краваток або шийні хустки, які надягають по особливих випадках, наприклад, з весільними костюмами.
Інструкція
1
Якщо у вас є певний досвід шиття, ви без особливих зусиль зможете впоратися зі створенням краватки пластрон. Прийоми шиття вам знадобляться найпростіші, тому навіть невеликого досвіду в шиття буде достатньо. Але терпіння наберіться побільше, так як складності все-таки виникнуть, переважно з тканиною.
2
Для шиття пластрона використовуйте шовкові тканини. У них є одна неприємна для майстра властивість, в процесі роботи вони ковзають, перекошуються, що впливає на точність викрійки і готового виробу, а також вимагає часу для додаткової перевірки та підгонки вироби.
3
Приготуйте по півметра якоїсь шовкової тканини і стільки ж підкладкової. Також вам знадобляться деблерін і застібка для краватки.
4
Приготуйте викрійку з розмірами по довжині - 32см, по ширині з одного боку 18см, а з іншого - 9см. По краю в 9см зробіть скіс в 3см. Це розміри для верхньої половинки. Нижню половинку зробіть на 1,5 см коротше.
5
По краях залиште припуски на шви по 2см. Підклад розкроїте точно також. Однак пришивати його потрібно буде, відступаючи від краю 1см.
6
З дублерина вирізайте точно таку ж заготовку, з тими ж розмірами. Ретельно проклейте основну шовкову тканину з вивороту дублерина, використовуючи для цього праска. Не забудьте, що клейову тканину потрібно покласти клейовий стороною на основну тканину, інакше ви приклеїте дублерин чи не до шовковій основі, а до праски.
7
Відпрасуйте основну тканину, загніть всі наявні припуски на шви всередину. Також отутюжьте і подклад, ширина якого буде на 1см менше ширини основи.
8
Сшейте половинки спочатку по нижньому краю, а потім по бічних швах. Підготувавши за допомогою праски заутюженнимі краю підкладали, пришийте його до основи прямо по получившейся складці.
9
Поєднавши всі шви, ретельно отпарьте їх і заховайте всі залишилися краю і нитки всередину. І приступайте до виготовлення смужки, необхідної для того, щоб краватка тримався на шиї. Для цього зшийте смужку, довжина якої буде 45см, а ширина 1см.
10
Зігніть готовий краватку посередині, обмотайте підготовленої смужкою для кріплення краватки і закріпіть застібку. Слідкуйте, щоб отримати складки були не надто щільними, вони повинні бути м'якими, злегка драпіруються.
Зверніть увагу
Пластрон (англ. Ascot) - вузька смуга тканини на шиї з гострокутними кінцями, зазвичай з світло-сірого узорного шовку, попередник сучасної краватки. Це широкий галстук для офіційних випадків мав певну форму ...
Корисна порада
Пластрон - прадід краватки. Його іноді називають "Аскот" (відомі кінські перегони) в честь батьківщини камзол, з яким носять "Пластрон". Камзол і "Пластрон" зробили свою справу! Застарілу форму "Пластрон" все ще носять у Великобританії під час полювання на лисиць. "Пластрон" має вузьку виворітну частину. Найчастіше він сріблястого кольору (підходить до чорного або сірому камзолу).