Як розбити город. Як розбити дачну ділянку.

Розбити город означає зробити ділянку землі придатним для вирощування овочів, фруктів і зелені. Власний город - мабуть, самий древній джерело прожитку для людей. Город можна розбити де завгодно, але давати плоди він буде тільки там, де грунт родюча, а клімат підходить для росту рослин.
Вам знадобиться
  • ділянку, план, інструменти
Інструкція
1
Для початку слід вибрати ділянку землі, який згодом стане вашим городом. Він не повинен бути занадто великим або занадто маленьким: на крихітному городі не вирости все, що захочеться, а великий город буде віднімати масу часу і сил. Величина городу визначається тим, скільки і чого ви збираєтеся на ньому вирощувати. Межі ділянки потрібно відзначити, вбивши кілочки там, де передбачаються кути майбутнього городу. Так легше буде скласти план. Між кілочками натягують стрічку або мотузку.
2
Почати найкраще зі складання плану городу. На кресленні потрібно відзначити, чи буде в городі стояти будинок, і якщо так, то де. Також слід подумати, де пройдуть доріжки і де зручніше за все буде розташувати свердловину або бочку з водою. Дерева та кущі - яблуні, вишні, черемха - зазвичай висаджуються по краях городу. Ближче до центру розташовуються грядки з овочами. Традиційно досить велика частина городу відводиться для посадок картоплі. У самому центрі, на видному місці непогано влаштувати квітник або "альпійську гірку".
3
Якщо город розбивається на ділянці вперше, така ділянка називається цілинним. Грунт на ньому вважається хорошою і дає багатий урожай, але для цього її треба належним чином підготувати. В першу чергу землю необхідно ретельно скопати. Робити це найкраще ранньою весною, коли земля лише тільки відтанула. Верхній шар ґрунту називається дерном. Це перегнилі палие листя, сплетені коріння трави і так далі. При скопуванні ділянки потрібно намагатися, щоб дерен опинився на глибині 10-15 см, а на поверхню вийшов родючий чорнозем.
4
Після вскапиванія землю необхідно добре розпушити. Чим м'якше буде грунт, тим легше будуть на ній сходити корисні рослини. Рихлять ґрунт бороною і граблями.
5
Після цього настав час намітити кордону майбутніх грядок. Потрібно дотриматися балансу, продумавши їх величину і розташування. Грядки переносяться з креслення на місцевість, їх кути відзначаються кілочками. Після цього грядки слід сформувати. Як правило, прийнято, щоб грядки виступали на 10-15 см над поверхнею городу.
6
Коли грядки готові, можна подумати і над тим, що на них посадити. Ось деякі культури, які вирощують в городах: - Картопля-Морква цибулю- огурци- помідори-укроп- петрушка- горох- буряк-салат- кабачкі- тиква- яблокі- груші- клубніка- маліна- смородінаВсе це можна посадити в городі.
7
Слід пам'ятати, що є рослини багаторічні, дворічні та однорічні. Багаторічні, такі як яблуня і смородина, можна посадити один раз і вони будуть плодоносити багато років поспіль. До дворічних рослин належить, наприклад, картопля - вона дає плоди на другий рік після посадки насіння, тому її не прийнято садити насінням, в землю закопують вже бульби. Однорічні рослини це морква, петрушка кріп, редиска. Їх саджають, збирають плоди, і на наступний рік висаджують знову.
Зверніть увагу
Вибираючи ділянку для городу, слід подумати про те, щоб він був розташований на рівній поверхні. Не дуже добре, якщо город розташований на пагорбі або в низині: вода буде стікати, не встигнувши наситити землю, або навпаки, застоюватися.
Корисна порада
Багато людей мають досвід в облаштуванні городів. Такі люди можуть бути дуже корисні, якщо буде потрібно якась конкретна інструкція чи пораду.