Як очистити кавоварку.

Чистити кавоварку просто необхідно, інакше смак кави з часом зіпсується, а сама машина може навіть перестати працювати. Дуже важливо виробляти планові і регулярні чистки, а не екстрені, коли машина вже зламалася, адже навіть найчистіша вода залишає накип. Це псує смак кави і може пошкодити елементи кавомашини.
Вам знадобиться
  • декальцінуючі кошти (від накипу)
  • Гаряча вода
Інструкція
1
Деякі пристрої, такі як кавоварки з фільтром і кавомашини, в яких заварювальний блок легко знімаються, потрібно мити під краном. Поставте знімну частину під струмінь води, можете скористатися миючими засобами. Уникайте абразивних речовин, здатних зруйнувати елементи кавоварки. Якщо з'явилася накип, використовуйте декальцінатори, вони продаються в таблетках і рідинах.
2
Залийте в ємність, на якій є накип, гарячу воду з декальцінатором, але не окріп. Потім заваріть «кава», не засипаючи сам напій. Ця процедура промиє і очистить кавоварку. Якщо вся накип не змив відразу, можна повторити ще пару раз, через невеликі проміжки часу, достатньо 5-10 хвилин.
3
Після цього ретельно промийте всі частини кавомашини під краном. Зберіть машину і заваріть «кава» ще раз, тепер уже з простою чистою водою. Після води заваріть 2-3 порції кави, але не пийте його, а вилийте. Пари порцій води і прогонів з кавою буде достатньо, щоб машина повністю очистилася від декальцінатора, що не змив проточною водою.
4
Існують кавомашини, в яких є функція самоочищення. Активуйте її, тоді перед тим, як готувати каву і після завершення процедури, машина буде для підтримки чистоти проганяти воду вхолосту.
5
Якщо в кавомашині немає самоочищення, то самостійно регулярно проганяйте її без кави, вхолосту, на одній воді. Для регулярного очищення цей спосіб відмінно підходить.
6
На багатьох кавомашинах, на яких можна робити капучино, частою причиною забруднення служить молоко. Воно потрапляє в різні отвори, залишається в трубочці, а потім там розлучаються бактерії і мікроби. Щоб очистити всю трубку всередині, залийте в контейнер для молока гарячу воду і виженете її кілька разів, поки з молочного блоку не піде чиста прозора вода. Щоб очистити парової носик, опустіть його у воду, потім увімкніть подачу пари на 20-30 сек.
7
Кавові масла залишають осад, який може здатися незначним, але, насправді, він забиває трубки і отвори, а також сильно псує смак кави. Міняйте фільтри і регулярно пропускайте через кавоварку просту воду - і смак кави залишиться на висоті.
Корисна порада
Перед тим, як почати чистити свою кавоварку, перевірте, що сказано на цей рахунок в інструкції. У пристрої можуть матися такі елементи, куди потрапляння води неприпустимо, інакше кавоварка може зламатися.