Як давати креон грудничку. Як дати новонародженому креон.

Креон (загальноприйняте міжнародна назва «панкреатин») - травне засіб, заповнює дефіцит ферментів підшлункової залози. Входять до складу панкреатичні ферменти (ліпаза, альфа-амілаза, трипсин, хімотрипсин) сприяють розщепленню білків до амінокислот, жирів - до гліцерину і жирних кислот, крохмалю - до декстринів і моносахаридів, поліпшує функціональний стан ШКТ, нормалізує процеси травлення. Останнім часом лікарі-педіатри все частіше прописують цей засіб навіть немовлятам. У яких дозах давати його малюкам?
Інструкція
1
Обов'язково уточніть дозування препарату. У деяких джерелах зазначено, що максимальна добова доза у дітей віком до півтора років становить 50 тисяч одиниць, інші ж акцентують увагу, що доза в жодному разі не повинна перевищувати 10 тисяч. Не полінуйтеся і не посоромилися задати доктору уточнюючі питання.
2
Креон випускають у вигляді капсул, які необхідно проковтнути і відразу ж запити великою кількістю рідини. Але, природно, для маленької дитини це і важко, і просто небезпечно (капсула може потрапити в дихальне горло). Обов'язково дізнайтеся у лікаря, який інший спосіб прийому ліків можливий. Наприклад, розмішати вміст капсул в їжі-прикорме, яка повинна бути відразу ж з'їдена дитиною, або в Зціджене грудному молоці.
3
Пам'ятайте, що креон має свої протипоказання. Тому при прийомі цього препарату, намагайтеся частіше показувати дитини лікаря. Особливо, якщо проявилися побічні ефекти: діарея, нудота, шкірні реакції. У цих випадках, до консультації з лікарем прийом препарату слід припинити.
4
Купуючи креон для дитини, зверніть увагу на термін придатності. Постарайтеся купити з недавньою датою випуску. Оскільки з часом активність ферментів знижується, і препарат може втратити свою ефективність.
Корисна порада
Креон призначають у таких випадках: хронічний панкреатит, панкреатектомія, стан після опромінення, диспепсія, муковісцидоз; метеоризм, діарея неінфекційного генезу. А також при порушеннях засвоєння їжі (стан після резекції шлунка та тонкого кишечника), для поліпшення перетравлювання їжі в осіб з нормальною функцією ЖКТ у разі погрішностей у харчуванні (вживання жирної їжі, великої кількості їжі, нерегулярне харчування).