Як шукати постачальників.

Ефективний і рентабельний бізнес, пов'язаний з оборотом будь-яких товарів, вкрай складно вибудувати, якщо немає надійних постачальників . Налагодити довгострокове ділове співробітництво можна лише з перевіреним постачальником, для пошуку якого необхідні чималі ресурси.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - бізнес-преса;
  • - розсилка про виставки;
  • - звернення до Торгово-Промислової Палати.
Інструкція
1
Визначтеся, постачальники якого рівня вам потрібні. Якщо ваш бізнес пов'язаний з великим оптом, то вам вигідніше працювати безпосередньо з виробником. В цьому випадку ви отримаєте максимально низьку ціну, будете мати перспективу регіонального дилерства, а також зможете вирішувати будь-які питання і пред'являти претензії щодо якості. Якщо ж ви плануєте закуповувати товар невеликими партіями або хочете купувати продукт в асортименті різних торгових марок, краще укласти договір з посередником. В даному випадку ціна буде трохи вище, але зате ви позбудетеся від багатьох документаційних та логістичних проблем.
2
Проведіть моніторинг постачальників в інтернеті і бізнес-виданнях вашого міста. Вивчіть корпоративний сайт компанії, почитайте інформацію в пресі, спробуйте знайти будь-які відомості про судових справах, пов'язаних з цією компанією. На тематичних бізнес-форумах часто можна знайти рубрику «чорний список», де розміщуються відгуки про тій чи іншій фірмі. Якщо негативних думок буде занадто багато, варто насторожитися, навіть якщо інша інформація положітельная.Проаналізіруйте, чи піклується ваш потенційний постачальник про свій імідж, як працює його PR-служба. Рекламні заходи, спонсорство, оновлення сайту, відповіді на запитання клієнтів - все це служить відмінним джерелом додаткової інформації.
3
Далеко не всі постачальники і виробники активні в інтернеті. Особливо, якщо мова йде про невеликі компанії або заводах. Відвідуйте виставки у вашому напрямку діяльності. Підпишіться на електронні розсилки експо-центрів, які будуть заздалегідь інформувати вас про намічений заході. На виставці ви зможете налагодити прямі контакти і ознайомитися з продукцією компанії. Однак після цього варто все одно знайти інформацію про них у відкритих джерелах.
4
Отримайте членство в Торгово-промисловій палаті вашого міста. Дана організація має відомості навіть про ті компанії, які ви навряд чи знайдете самі. Крім того, ви зможете брати участь у семінарах і тренінгах, отримувати консультації по організації бізнесу.
Зверніть увагу
Будьте обережні з конкурентною розвідкою. Купівля певної інформації або впровадження в іншу компанію власних людей завжди пов'язані з порушенням комерційної таємниці і підлягають адміністративному переслідуванню.
Корисна порада
Активно використовуйте свої ділові зв'язки. Ваші партнери та клієнти можуть підказати вам вже перевірених постачальників, і ви заощадите багато часу.