Як зшити шальвари. зшити штани шаровари.

шальвар - широкі, драпирующиеся м'якими складками брюки, традиційний вид східної одягу, який завоював популярність у всьому світі. Зшиті з м'якої шовкової тканини, розшиті золотом і дорогоцінним камінням, шальвари незмінно асоціюються з казковою красунею Шахерезадою, яка підкорила царя, як думається, не тільки своїми чарівними казками. Неймовірно жіночні, шальвари хороші тим, що йдуть жінкам будь-якої комплекції. Правда, при цьому до них потрібно підібрати відповідну верхню частину одягу того ж кольору.
Вам знадобиться
  • - добре драпірується тканину шириною 150 см (шовк, шифон, тонкий трикотаж);
  • - гумка (широка і вузька);
  • - тасьма, бахрома, стрічка з паєтками для оздоблення;
  • - швейні приналежності.
Інструкція
1
Вам знадобиться зняти наступні мірки: обхват пояса (місця на стегнах, де ви плануєте зробити пояс шальвар), обхват стегон, обхват щиколоток, довжина виробу в готовому вигляді. Якщо величина обхвату стегон менше 95 см, то вам вистачить однієї довжини брюк для розкрою (плюс надбавки: 8 см - на обробку пояса, 10 см для напуску по низу штанин, 3 см - на обробку низу шальвар вузької гумкою).
2
В цьому випадку ви можете викроїти шальвари наступним чином: складіть тканину по частковій нитки навпіл два рази. Зверху з боку подвійного згину накресліть крейдою лінію крокової шва: по горизонталі відкладіть 10 см, а по вертикалі вниз - 25 см і з'єднайте отримані точки плавною кривою. Розгорніть тканину один раз і по залишився згину розріжте тканину на дві деталі.
3
Якщо ж обсяг стегон у вас більше 95 см, то складіть відріз тканини навпіл спочатку по нитці качка (по довгій стороні відрізу) і розріжте тканину по згину. А потім складете два шари тканини навпіл по частковій нитки (по ширині тканини) і з боку згину накресліть лінію крокової шва, як описано вище. Закріпіть шари тканини шпильками і виріжте тканину по зазначеній лініі.Со боку зрізів зайву ширину можна прибрати, залежно від необхідної свободи облягання вироби. В середньому, для утворення складок потрібно збільшити мірку обхвату стегон не менш ніж у 1,5-2 рази. Тому ширина однієї деталі штанини буде дорівнює половині отриманої величини плюс 20 см (на лінію кроку).
4
Складіть дві отримані деталі штанин лицьовими сторонами і вставте зрізи крокових швів. Змітайте кроковий шов на відстані 1 см від зрізу і прокладете машинну строчку. Обробіть зрізи на оверлок.
5
Обробіть бічні зрізи штанин на оверлок або швом в подгибку з відкритим зрізом (подверніте зріз на 0,5 см всередину і настрочити). Складіть кожну штанину лицьовою стороною всередину, суміщаючи бічні зрізи. Стачайте бокові шви або, якщо це передбачено моделлю, з'єднайте їх в декількох місцях - застрочити відрізки по 5-10 см знизу і зверху, і зробіть короткі закріпки по залишилася довжині шальвар.
6
Можна прикрасити бокові шви декоративною тасьмою, бахромою або стрічкою з паєтками. Настрочити їх уздовж лінії бічних швів. Бахрому або декоративний кант можна вшити в бокові шви при їх сточуванні.
7
Підверніть верхній зріз шальвар на 4 см, а потім - ще на 4 см, приметайте і настрочити підгорнутий припуск. При цьому потрібно залишити невеликий ділянка не підшитим, щоб можна було вставити в пояс гумку. Відміряйте відповідну довжину гумки (за міркою обхвату пояса) і Протягніть її в вийшла кулиску.
8
Тепер обробіть нижні зрізи на обох штанинах шальвар швом в подгибку із закритим зрізом: двічі підігніть їх на 1,5 см, змітайте і прострочіть, залишаючи ділянки по 1-1,5 см для заведення гумок. Відміряйте вузьку гумку відповідно обхвату щиколоток. Просмикніть і закріпіть гумки в куліскі брючин.
Корисна порада
Пояс шальвар для східних танців можна прикрасити вишивкою зі стразами і бісером або блискучими декоративними монетами. Практичний і варіант шальвар з окремим широким поясом - так легше прати костюм.Очень красиві шальвари вийдуть з тканини з купонним малюнком, але при цьому, можливо, опнадобітся.