Як збільшити свій інтелект. вправи збільшити інтелект.

Багато хто плутає інтелект з креативністю та ерудицією. Тоді як він об'єднує всі пізнавальні здібності людини: відчуття, сприйняття, пам'ять, уявлення, мислення, уява. Навіть в зрілому віці можна домогтися позитивних зрушень, якщо діяти регулярно і систематично.
Інструкція
1
Розібратися з термінологіейКогда вчені кажуть про генерального інтелекті, вони мають на увазі, як ця людина адаптується до навколишнього середовища в загальному і цілому. Але при цьому передбачається, що люди з подібним генеральним інтелектом мають різні специфічні здібності. Одні технарі, інші гуманітарії, треті танцюють, четверті в'яжуть гачком. Ось чому в формулі інтелекту обов'язково присутній значок S - показник специфічних здібностей. Ці здібності потрібні для вирішення конкретних завдань. І сформовані вони або унікальним досвідом, або соціальними умовами (батьки змушували займатися музикою), або особистими схильностями людини (з дитинства мріяв навчитися танцювати самбу). Якщо людина зайнявся самовдосконаленням, він повинен чітко усвідомлювати, які сторони своєї особистості, які аспекти інтелекту вимагають прокачування.
2
Вибрати главное.Псіхолог Терстоун виділив сім класичних аспектів інтелекту. Перший - здатність оперувати числами. Другий - здатність легко висловлюватися, підбирати найбільш точні слова. Третій - здатність розуміти усну і письмову мову. Четвертий аспект - просторова орієнтація або здатність уявляти собі різні предмети і форми в просторі. П'ятий - пам'ять. Шостий - здатність до міркування. Сьомий - швидкість сприйняття подібностей або відмінностей між предметами, швидкий аналіз деталей і вміння виділяти їх в групи за характерними ознаками. Важливо розуміти, що всі елементи інтелекту пов'язані межу собою. Якщо стимулювати мовні навички, то покращитися і пам'ять. Головне - підібрати правильні вправи.
3
Упражненія.Классіка жанру - шахи, читання, музика, танці, іноземні мови. Шахи - аналітика, пам'ять, просторове мислення. Читання - пам'ять, мовні навички, здатність до міркування. Музика і танці, як це не дивно, охоплюють всі сім аспектів інтелекту, тому що припускають не тільки практичні заняття, а й знання теорії. Крім того, це групові заняття, а значить, припускають коло друзів за інтересами. Це передбачає спілкування, а значить і навчання новим навичкам. А це дуже добре для інтелекту. В цьому відношенні іноземні мови - один з найбільш ефективних методів апгрейда мізків.
Зверніть увагу
Алкоголь, куріння і тим більше наркотики крайней негативно впливають а інтелектуальні здібності. Вони можуть зняти стрес на короткий час, але в цілому вони блокують поживні речовини і найголовніше, кисень, так необхідний клітинам мозку. Зі стресами можна і потрібно боротися іншими способами: займатися спортом, медитацією або, зрештою, провідати психотерапевта.
Корисна порада
Високий рівень інтелекту передбачає високу активність мозку. А значить, і правильну збалансовану дієту, в якій буде достатня кількість білків, жирів і вуглеводів. Правильне харчування і свіже повітря - запорука швидкого розуму і хорошої пам'яті.
Інтелектуальні здібності знижуються, як тільки людина перестає вчитися, цікавитися чимось новим, розвиватися. І тут, звичайно ж, в'янення інтелекту списують на вік. Знижується пам'ять, стає важче знаходити рішення, - кажуть, що з'являється відсталість розуму. Що робити, щоб тримати свій мозок в тонусі? Тренувати його! Ну і організовувати для інтелекту умови, в яких він найкраще працює.
Вам знадобиться
  • - Книги;
  • - пазли, кросворди, логічні завдання, інтелектуальні ігри;
  • - Вправи для концентрації уваги, розвитку логіки, гнучкості мислення;
  • - Дневник, щоденник.
Інструкція
1
Розвивайте гнучкість мислення, розширюйте кругозір. В основному інтелект пов'язують з гнучкістю розуму, здатністю знаходити рішення в різних ситуаціях, як стандартні, так і нестандартні, активно використовувати наявні знання. Тому вирішуйте різні головоломки, розв'язуйте кросворди, грайте в інтелектуальні ігри.
2
Тренуйте пам'ять. Останні дослідження показали, що інтелект пов'язаний з різними видами пам'яті - короткочасною і довготривалою, оскільки безпосередньо оперує містяться в пам'яті даними. Тому вчіть вподобані вірші, цитати, афоризми. Запам'ятовуйте номера телефонів, адреси. Переказуйте рідним або друзям цікаву інформацію, книги. Процес запам'ятовування створює додаткові зв'язки між клітинами головного мозку, а значить, покращує шляхи передачі нервових імпульсів і гнучкість розуму.
3
Розвивайте здібності до концентрації уваги, вчіться зосередженню. І хоча в процесі багатьох вправ концентрація уваги і так поліпшується, використовуйте спеціальні вправи по типу коректурних проб: обраховуйте в одній статті кількість букв «р», наприклад. Тренуйтеся на швидкість. Застосовуйте медитативні техніки зосередження, для цього вам знадобиться усамітнюватися на час.
4
Читайте стимулюючу мозок літературу: класику, поезію, наукову, філософську, історичну літературу. Ця література змушує думати, аналізувати, чим покращує запам'ятовування і протягом розумових операцій. Позбавте свій мозок від бульварних романів, легкого чтива, або принаймні не зловживайте ними.
5
Регулярно навантажуйте і своє тіло фізичними вправами. Фізичні навантаження не тільки покращують кисневе живлення всіх органів, а й стимулюють розвиток відділів головного мозку, поліпшують орієнтацію в просторі, сприяють поліпшенню пам'яті.
6
Знайдіть собі нове хобі, захоплення або займіться наявним. Вивчайте літературу, знайомтеся з досвідом інших людей, діліться досвідом самі. Інтерес до життя не дає згасати ні мозку, ні в загальному організму.
7
Знаходьте час і можливості побути наодинці зі своїми думками. Розмірковуйте, записуйте свої думки з будь-якого важливого для вас приводу. Тобто ведіть щоденник, пишіть мемуари, статті. Це організує знання, впорядковує зв'язку між нервовими клітинами і розвиває інтелект.
8
Правильно організуйте режим дня, висипайтеся. Хороший і достатній сон сприяє мозкової активності.
9
Виключіть або мінімізуйте перегляд телевізора. За даними наукових досліджень (узагальнених, зокрема Райнером Пацлавом) телебачення паралізує свідомість, руйнує концентрацію уваги, тобто ніяк не сприяє поставленому завданню підняття інтелекту, а навпаки, перешкоджає їй.