Як вилікувати собаку від чумки. Як вилікувати чумки у собаки.

Чумка - це вірусне захворювання, яким, теоретично, можуть захворіти собаки будь-якого віку, але найчастіше їй хворіють щенята у віці до одного року. Пов'язано це з незміцнілим імунітетом, інтенсивним зростанням, зміною зубів і багатьма іншими факторами. Переносниками вірусу можуть бути птахи, інші тварини, комахи, людина. Найбільш гостро захворювання розвивається у не щеплених цуценят в той час, коли починається вигул на вулиці. Спеціального ліки для лікування вірусної чумки не існує. Проводиться ряд заходів, які спрямовані на скорочення побічних ефектів і відновлення уражених органів.
Інструкція
1
Першими ознаками чумки можуть бути: відсутність апетиту, неспокій або млявість, сухий ніс або рясні виділення з носа, очей. Собака намагається сховатися, забитися в кут, не відгукується на поклик господаря. Може бути присутнім пронос, блювота, висока температура, судоми, епілептичні припадки, непритомність. При шкірній формі весь тулуб покривається бульбашками.
2
Як тільки проявилися перші ознаки захворювання, негайно зверніться до ветеринарної клініки або викличте фахівця додому. Чумка може носити блискавичний характер, і найменше зволікання призведе до загибелі тварини.
3
Вірус вражає всі тканини й органи організму, і тому лікування спрямоване на підтримку життєвих функцій. Ветеринарний фахівець введе собаці уротропін, глюкозу, натрію хлорид, глюконат кальцію, димедрол, аскорбінову кислоту. Розчин вводиться внутрішньовенно струменевим або крапельним методом.
4
Залежно від стану тварини і ураження тих чи інших органів, може бути призначений прозерин, фуросемід, мідокалм, стрихнін, фінліпсін, а також антибіотики: норсульфазол, гентаміцин, левоміцетин і т.д.
5
Додатково вводиться специфічна сироватка, імуномодулятори, вітаміни. Лікування чумки проводиться протягом двох-трьох тижнів.
6
В період лікування собаці можна давати сир, яловичий фарш, яйце, молоко.
7
Народний метод лікування чумки полягає в тому, що в рот собаки вливається звичайна горілка. В залежності від ваги собаки, доза може бути від 100 до 300 г. Дуже часто цей метод допомагає, але не гарантує одужання. Найчастіше це робиться в селах і практикується на простих дворових собак.
8
Для профілактики чумки слід прищепити цуценя у віці 2,5-3 місяців. Для проведення щеплення потрібно звернутися у ветеринарну клініку.