Як дізнатися температуру води.

На сьогоднішній день дізнатися температуру води, в общем-то, неважко. І стало це можливо досить давно, приблизно на початку 18 століття - саме в той час була винайдена температурна шкала. Але навіть стародавні вміли не просто відрізнити гарячу воду від холодної, але з точністю до градуса визначити температуру.
Інструкція
1
Перший прилад для вимірювання температури був винайдений в 16-му столітті Галілеєм і називався він - термоскоп. У приладі використовувалося властивість газів змінювати свій об'єм при нагріванні і охолодженні, однак показання такого приладу були досить неточні і не виражалися, на жаль, в чисельній формі.
2
Довелося замислитися над удосконаленням приладу. От і придумали температурну шкалу. Однак до єдиної температурної шкалою вчені прийшли не відразу, вона з'явилася лише в 1927 році і далі ще удосконалилася.
3
Сьогодні ми користуємося для вимірювання температури води шкалою, яка була прийнята в 1990 році. Але й у неї розрізняються одиниці виміру - це звичні для нас градуси Цельсія (С), а також градуси за Фаренгейтом (F, використовуються в США та Англії) і за Кельвіном (К), названі так по іменах учених, що працювали над створенням шкали.
4
Розходження в шкалах виражається в тому, що за нуль у них прийняті різні температури. Як ви добре знаєте, в шкалі Цельсія за 0 ° прийнята температура замерзання води, а 100 ° відповідає температура кипіння все тієї ж води.
5
А ось для шкали Кельвіна за точку відліку прийнята набагато більш низька температура - абсолютний нуль, тобто найнижча температура для фізичного тіла. Зовсім по-іншому йде справа зі шкалою Фаренгейта - тут за 0 ° прийнята температура, при якій розплавляється суміш снігу і нашатирного спирту, а за 100 ° прийнята температура тіла людини.
6
Підіб'ємо підсумки. З вищесказаного зрозуміло, що виміряти температуру води можна за допомогою термометра (градусника).
7
Однак нерідкі випадки, коли навіть за допомогою такого простого в експлуатації приладу неможливо визначити температуру. Це буває в тих випадках, коли ви «тут», а вода «там», далеко і до неї «дістати» термометром практично не вдається, але дуже потрібно.
8
В такому випадку спробуйте сконструювати пристрій для вимірювання температури води самостійно. Наприклад, вам потрібно знати температуру води в садовому душі.
9
Візьміть металевий балончик невеликого обсягу (0,5 л) і приробити до нього герметично тонку трубочку з пружного матеріалу, але найкраще металеву. До вільного кінця трубочки прикріпіть ще одну - «U» -образну скляну.
10
В момент коли в баку душа найхолодніша вода, залийте в трубочку трохи підфарбованою води (додайте кілька крапель машинного масла для «закупорки» води в трубочці), потім Привантажувач балончик баластом (щоб не сплив).
11
При підвищенні температури води в баку рідина буде нагрітим повітрям з балончика витіснятися з трубочки і встановиться на певному рівні. Проградуіруйте шкалу, і ви завжди легко дізнаєтеся температуру води в бочці душа.