Як годувати півня.

Харчування півня нічим не відрізняється від харчування курей. Їх необхідно годувати одними продуктами, хіба що півню можна давати трохи менше мінеральних добавок, так як він не виробляє яйця. Раціон курей різноманітний, вони їдять практично все, тому нагодувати пернатих не важко.
Вам знадобиться
  • - зернові культури;
  • - мінеральні добавки;
  • - сіль;
  • - зелень.
Інструкція
1
Основним видом харчування курей можна вважати зернові культури. Давайте його пернатим кілька разів на добу по 50 г на голову. Так як кури всеїдні, вони із задоволенням будуть їсти гречку, колотий горох, пшоно, пшеницю, кукурудзу, просо або ячмінь.
2
Влітку підгодовуйте птицю зеленою травою. Якщо півень має вільний доступ на вулицю, то нехай клює соковиту зелень, скільки йому захочеться. Але стежте за тим, щоб він не вийшов в город, в іншому випадку всі ваші овочеві культури будуть частково подзьобати. Якщо ж півень міститься в закритому вольєрі, давайте йому 40-50 г зелені. Але трава не може замінити зернові і служить лише як джерело вітамінів.
3
Підгодовуйте півня різної борошном: рибної, м'ясо-кісткового, а також давайте мелені черепашки і крейда. Але птахові потрібні не тільки мінеральні добавки, але і звичайна кухонна сіль. На одну голову необхідно близько 0,5 г солі, яку можна додавати в основну їжу.
4
В магазинах продаються спеціальні комплексні корми для птиці, до їх складу входять всі потрібні речовини, вітаміни та мінеральні добавки. Якщо ви вирішили годувати свого півня таким кормом, то додавати в нього вже нічого не потрібно. Якщо у вас не тільки півень, а й маються кури, можете кілька разів на тиждень пригощати їх черепашками або крейдою, але не частіше.
5
Слідкуйте за чистотою поїлок і щодня промивайте їх. В середньому одна курка випиває близько 200-300 мл води. Але поїлки повинні бути закритого типу, інакше пернаті почнуть із задоволенням приймати водні процедури, розхлюпуючи воду.
6
Можете давати півню і харчові відходи, які залишаються, наприклад, хліб і гарніри. Пернаті дуже люблять поласувати чимось смачним. Якщо годувати курей аналогічними кормами і добавками, то вони будуть нестися круглий рік, а яйця при цьому будуть великими і з товстою шкаралупою.