Як навчити дитину їсти з пляшечки.

Рано чи пізно кожна мама відлучає дитини від грудей і починає привчати до більш дорослому способу харчування. Щоб полегшити процес переходу від грудей до пляшечки, можна спиратися на поради педіатрів і досвідченіших мам.
Інструкція
1
Обов'язково налаштуйтеся на те, що процес займе час. Проявіть терпіння, адже малюк не хоче сердити вас, а просто не розуміє, що відбувається.
2
Спробуйте змінити обстановку годування. Якщо грудьми ви годуєте в ліжка, то пляшечку давайте малюкові, узявши його на руки і сидячи, наприклад, в кріслі.
3
Деякі мами пропонують спочатку по краплях вливати в ротик дитини молоко зі шприца зі знятою голкою. Це допомагає дитині зрозуміти, що існують інші способи отримання їжі, крім грудей.
4
Дайте дитині пляшечку в руки поза годування в якості іграшки. Можливо, звикнувши до її виду, дитина більш вільно відчуватиме себе при годуванні з неї.
5
Запропонуйте малюкові пляшечку в перший раз в спокійній обстановці. Не робіть цього, якщо дитина плаче, замерз або просто не в настрої. Також не пропонуйте дитині новий спосіб харчування, якщо він сильно голодний.
6
Не наполягайте на продовженні годування, якщо дитина категорично відмовляється. Запропонуйте йому пляшечку наступного разу.
7
Підігрійте молоко до температури тіла. Якщо температура їжі буде звичної для дитини, йому легше буде адаптуватися до нового способу харчування.
8
Деякі рекомендують зігріти і соску. Але тут краще орієнтуватися на стан дитини. Більшості дітей підходить соска, зігріта до температури тіла, оскільки вона нагадує груди. Але якщо у нього ріжуться зубки, можливо, холодна соска сподобається йому більше.
9
Непогано також буде спробувати соски різних форм. Не виключено, що помінявши соску, ви досягнете більшого успіху. Експериментуйте з кількістю отворів у соску, яке буває різним.
10
Якщо дитина наполегливо відмовляється пити з пляшечки, купите ємність іншого кольору чи форми. Запропонуйте пляшечку з ручками, можливо, це викличе у дитини інтерес.
11
Попросіть тата чи іншого члена сім'ї привчати дитину до пиття з пляшки. Адже за кілька місяців грудного вигодовування дитина звикає до маминих грудей, і йому складно перейти на інший вид прийняття їжі. Тому тато чи бабуся можуть полегшити дитині завдання.
12
Пам'ятайте про те, що деякі діти відразу починають пити з чашки.
Природне вигодовування - найкраще, що придумано природою для малюка і матері. Але як бути, якщо молока не вистачає, або мамі потрібно відлучитися, виїхати, лягти в лікарню, відвідувати заняття в інституті і т.п.? Доведеться познайомити крихітку з пляшечкою.
Інструкція
1
У розвитку дитини існують етапи, важливі для освоєння ним ключових навичок. У ці періоди малюк вчиться самостійно їсти, утримувати чашку, відмовляється від денного сну. Спробуйте перше знайомство немовляти з пляшечкою здійснити саме в сприятливе для нововведень час. Такий момент настає приблизно через чотири-шість тижнів після народження крихітки, коли у мами вже встановилася лактація, але немовля ще готовий «прийняти» пляшечку. Упустивши відповідний час, привчити дитину до неї буде складніше.
2
Придбайте фізіологічну пляшечку з насадками, що повторюють форму жіночого соска. Сьогодні вони продаються в будь-якій аптеці. Швидкість надходження молока в них досить невелика і крихітці, щоб насититися, доведеться «потрудитися» так само, як і при грудному вигодовуванні. Щоб перевірити «правильність» купленої соски, переверніть пляшечку догори дном. Рідина не повинна витікати з неї ніяк - ні великими краплями, ні дрібними. Вміст пляшечки повинно виходити частими краплями лише при натисканні на расширяющуюся частина соски.
3
Перше знайомство іноді проходить не дуже гладко. Малюк відвертається, плаче, наполегливо вимагаючи груди. В такому разі не змушуйте його. Відкладіть спробу на три-чотири дні і потім повторіть експеримент знову - поки малюк не звикне. Спробуйте трохи схитрувати - запропонувати пляшечку вночі або рано вранці, поки малюк ще не зовсім прокинувся. Деяким малюкам заважає взяти її запах мами, що нагадує про годування грудьми. Тоді нехай пляшечку запропонує маляті тато чи хтось інший, наприклад бабуся.
Зверніть увагу
Придбати «правильну» пляшечку дуже важливо. Вам не доведеться турбуватися, що, взявши її, малюк відмовиться від грудей, оскільки молоко ллється потоком і йому не потрібно прикладати зусиль, як при грудному вигодовуванні.