Як розрахувати витрати. Як скласти кошторис самому.

Який мінімальний капітал вам знадобиться на відкриття власного бізнесу, залежить від того, що саме ви хочете відкрити. Але є витрати, характерні майже для всіх видів бізнесу. Розглянемо такі витрати детальніше.
Інструкція
1
В даний час цілком реально відкрити бізнес і з самими мінімальними вкладеннями або майже без них. Наприклад, бізнес в Інтернеті. Але якщо ви все ж схиляєтеся до "традиційної" формі бізнесу, то вже можна виділити хоча б три обов'язкові статті витрат: реєстрація компанії або ІП, оренда приміщення та закупівля товару (обладнання).
2
Якщо ви будете займатися реєстрацією ТОВ або ІП самостійно, то всі ваші витрати - це державне мито та нотаріальні витрати. Державне мито за реєстрацію юридичної особи в даний час складає 4000 рублів. Фізична особа може зареєструвати себе в якості індивідуального підприємця, заплативши 800 рублів. До 1500 рублів йде нотаріусу. Однак, займаючись реєстрацією самостійно, ви заощадите гроші, але затратите досить багато часу, тому вигідніше найняти для реєстрації свого бізнесу спеціалізовану фірму. Фірма зареєструє вас за 5000-10000 рублів.
3
Витрати на оренду приміщення залежать від місця знаходження вашого офісу чи магазину. Відповідно, чим ближче до центру Москви чи до елітних районам, тим вища вартість оренди. В середньому в рік за один квадратний метр орендованого приміщення ви заплатите від 400 $. Це буде вартість офісу класу С (досить невисокий клас) в ЦАО. Вартість оренди офісу класу А може доходити до 1500 $ за квадратний метр на рік - залежно від розташування. Приміщення під магазин розміром в 200 кв.м в тому ж ЦАО коштуватиме вам в середньому в районі 500 000 рублів на місяць.
4
Витрати на обладнання або товар (якщо ви вирішили відкрити магазин) залежать, зрозуміло, від вигляду вашого бізнесу. У кожному разі, вам буде потрібно обладнати офіс хоча б одним комп'ютером (якщо поки у вас немає співробітників), телефоном та іншої офісної технікою, а також "дрібницями" - папером, канцтоварами. Власникам магазинів варто подбати про касові апарати.
5
Рано чи пізно ваш бізнес розшириться, і вам будуть потрібні співробітники. В будь-який офіс потрібен секретар. Його зарплата зараз починається в середньому від 20 000 рублів на місяць. Студента на неповний день можна найняти і за 15000. Відповідно, чим кваліфікованішими співробітник, тим більше йому доведеться платити. Зарплати продавців та касирів зараз починаються від 10000-15000 рублів, але це - мінімум, за який будуть працювати малокваліфіковані працівники.