Як ловити сома взимку.

Зимова ловля сома дуже своєрідна. Взимку сом спить і тому спіймати його можна лише самодером. Риба залягає на дні, переважно в ямах. Дуже часто соми лежать групами. Єдина складність зимової ловлі - знайти сомовьи ями, а далі буде потрібно лише терпіння і вміння.
Вам знадобиться
  • Кригобури для свердління лунки, самодером для лову сома, потужний гак.
Інструкція
1
Приготуйте заздалегідь самодером. Він являє собою великі залізні гаки, які разом з грузилом кріпляться на мотузці або на товстій волосіні. Зазвичай гаків використовується три, тому більшу кількість їх не робіть
2
Пошукайте місце, в якому найімовірніше можуть перебувати соми. Так як в зимовий період соми сплять в ямах, то шукати треба ті місця на водоймі, на дні яких ці ями є. Знайти сомовьи місця навмання навряд чи вийде. Тому ще з літа примічали містечко. В першу чергу шукайте місця, в яких ями найбільш глибокі.
3
прорубати лунку. Діаметр лунки підберіть самостійно. Не варто заздалегідь робити її занадто великий, їй достатньо бути за розміром не більше узятих разом трьох сомових голів особин середнього розміру.
4
Приготуйте самодером для закидання на дно і зробіть пробний закид. Тут від вас вимагається уважність і чуйність відчуттів. Після закидання - акуратно підсікти і витягнути гачки-якірці. З першого закиду ви, швидше за все, нічого не витягніть, але не варто впадати у відчай. Закиньте самодером знову і також витягніть. Врахуйте, що ви можете підчепити як одну рибу, так і відразу декількох.
5
Проявіть терпіння, особливо якщо це ваша перша зимова ловля саме сомів. Якщо ви впевнені, що саме під вашою лункою знаходиться зимовий становіще, то рано чи пізно ви все ж підчепите сома.
6
Витягайте рибу без зайвих різких рухів. Так як в зимовий час соми знаходяться в досить глибокій сплячці, то самодером з подцепленний рибою витягувати з води потрібно середнім темпом. Не слід поспішати, інакше сом отямиться і легко зійде з гаків. Якщо ж будете зволікати - велика ймовірність того, що риба під власною вагою звільниться від снасті.
7
Будьте гранично уважні як тільки у поверхні лунки здасться якась частина риби. Не відпускаючи самодером, проткніть сонну рибу будь-яким гострим і потужним предметом (наприклад, іншим крюком) і різко витягуйте рибу на лід. Тільки від вашої швидкості залежить - витягніть ви рибу на лід чи ні.
8
Пам'ятайте, що спосіб лову сома на самодером ніякого відношення до спортивної риболовлі не має. Чи не витягуйте сплячою риби більше, ніж вам потрібно, а тим більше - більше, ніж дозволено законодавством.