Як зміцнити берег річки. зміцнення берега річки своїми руками.

Чисте повітря, мелодійний спів пташок, квакання жаб, плескіт води протікає поруч річки - все це в сукупності створює неповторні умови для відпочинку. Але нерідко природа підносить «сюрпризи». Наприклад, навесні в результаті танення снігу вода поруч протікає річки може вийти з берегів, підмив територію дачної ділянки. Для запобігання цьому потрібно заздалегідь зміцнити берегову лінію.
Вам знадобиться
  • - георешетка,
  • - щебінь,
  • - Г-подібні анкери,
  • - нетканий геотекстиль,
  • - морозостійкий бетон ,
  • - лопата,
  • - скребок,
  • - Пневмостеплер.
Інструкція
1
Виконайте планування поверхні берегового укосу, що включає в себе розбивку ділянки і виконання всіх земляних робіт для зміцнення берегової лінії, що дозволить уберегти її від розмивання.
2
Видаліть поверхневий шар грунту, вирівняйте поверхню, а потім розстеліть нетканий геотекстиль, який виконуватиме роль дренирующей прошарку.
3
Проведіть нівелювання поверхні і покладіть на неї георешітку.
4
Натягніть георешітку і закріпіть її за допомогою анкерів: в розгорнутому вигляді георешетка повинна мати форму прямокутника.
5
Зафіксуйте кожен модуль, розташовуючи анкери в шаховому порядку.
6
З'єднайте сусідні модулі георешітки за допомогою Пневмостеплери і зміцните їх загальними анкерами.
7
Заповніть комірки ґрунтовим матеріалом: грунт, морозостійкий бетон та інше. Вибирайте відповідний варіант саме для вашого випадку, хоча деколи вибір залежить від великої кількості факторів: зручність закладки, вартість матеріалу, його практичність.
Зверніть увагу
Заповнення осередків георешіток краще виконувати вручну або з використання нетяжелого механізму. Рух важкої техніки при укладанні георешітки (до ущільнення заповнювач комірок) заборонено!
Корисна порада
Геоґрати - не єдиний матеріал, за допомогою якого можна зміцнювати берегову лінію. Для цих цілей можуть використовувати ще і габіонні матраци - конструкції, що мають форму паралелепіпеда, створені з металевої сітки подвійного кручення. В процесі монтажу габіонних матраців їхні краї армують дротом, діаметр якої більше діаметру самої сітки. Використовувані для заповнення габіонних матраців камені повинні бути за розміром не менше, аніж діаметр комірки, але і не більше 2/3 товщини матраца. Крім того, для зміцнення берегової лінії можуть використовуватися пальові конструкції, підпірні стіни, насадження рослин та інші доступні методи.