Як порахувати кількість плитки.

Першим етапом будь-яких робіт є планування. Ця процедура передбачає розрахунок необхідного матеріалу, проектування майбутнього планування, визначення послідовності виконання ремонтних робіт і багато інших моментів. Всі вони вкрай важливі, адже правильно розрахувавши плитку, вам не доведеться повторно бігти в магазин, щоб докупити відсутню кількість , або, навпаки, переплачувати за незатребуваний надлишок.
Вам знадобиться
  • Вимірювальна стрічка, плитка, калькулятор.
Інструкція
1
Виміряйте висоту приміщення і довжину стіни (відстань від одного кута стіни до іншого). Такі вимірювання виконайте по кожній стіні.
2
Визначтеся з плиткою, яка буде використовуватися для облицювання стін приміщення. Дізнайтеся її розміри.
3
Знайдіть периметр стін приміщення, підсумовуючи для цього погонні метри. Суму розділіть на ширину плитки. Отриманий результат округлятимете в більшу сторону.
4
Показник висоти стін розділіть на довжину кахельної плитки, яка буде використовуватися для облицювання приміщення. Результат округліть.
5
Перемножте два отриманих показника.
6
Знайдіть площу дверних і віконних прорізів, а також інших елементів, що не потребують облицювання плиткою, розташованих в площині стін. Підсумуйте ці площі.
7
Переведіть підсумувати площу дверних і віконних прорізів у кількість плиток. Для цього показник суммированной площі розділіть на площу однієї керамічної плитки.
8
Скорегуйте спочатку отримане кількість плиток, віднявши число плиток, який пішов би на облицьовування площі дверних і віконних прорізів.
Зверніть увагу
Не забудьте про те, що плитку слід купувати з запасом, адже під час ремонтних робіт великий ризик розбити кілька плиток. Крім того, запас кахлю необхідний для підрізування. Залежно від того, яким є спосіб укладання кахельної плитки, запас може різнитися від 5% (при прямому способі укладання) до 15% (при діагональної укладанні).
Корисна порада
Щоб полегшити процедуру розрахунку кількості плиток, необхідного для личкування стін приміщення або підлоги, можна скористатися однією з програмок, призначених для визначення кількості необхідного будматеріалу. В інтернеті можна знайти чимало таких програм, наприклад, VisiCon.