Як порахувати витрату газу.

Кожного місяця власники будинків і квартир оплачують комунальні послуги: за електроенергію, воду, газ та інші послуги. У зв'язку з цим спливає питання: як правильно порахувати витрата споживаного газу?
Вам знадобиться
  • Лічильник, калькулятор, абонентська книжка.
Інструкція
1
Зафіксуйте поточні показники приладу для вимірювання споживаного газу. В абонентській книжці подивіться попередні показники, тобто, ті, що були на кінець попереднього місяця.
2
Відніміть від поточних показників попередні: різниця і становитиме витрата газу за місяць або інший обліковий період. Якщо показник витрати газу помножити на роздрібну ціну за один метр квадратний, то отримаєте вартість до оплати за витрату газу в обліковому періоді.
3
Якщо лічильник не встановлений або його показники недостовірні, розрахуйте витрата споживаного газу з урахуванням нормативів. Перший крок: помножте норматив споживаного газу, який припадає на одну людину, на кількість прописаних осіб. Другий крок: помножте норматив на опалення на кількість метрів квадратних опалюваної площі. Складіть два отриманих результату.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ki_szeFODuo
Зверніть увагу
Пам'ятайте: якщо лічильник з обліку показників витрати газу не пройшов своєчасну повірку, його показання для визначення витрати газу в обліковому періоді приманювати до уваги не можна! А значить, витрата газу повинен визначатися за діючими нормативами споживання.
Корисна порада
Відомо, що витрата споживаного газу безпосередньо залежить від часу доби, пори року, а також чисельності прописаних людей. Зрозуміло, максимальна витрата газу спостерігається в зимовий період, адже саме в цей час року приміщення опалюються газом. Разом з тим, максимальне споживання газу протягом доби доводиться на ранковий час (з 7 до 9 годин) і вечірній час (з 18.00 до 21.00): така ситуація цілком з'ясовна, адже в цей час доби готують сніданки та вечері. Що ж стосується залежності споживаного газу від кількості прописаних людей, то закономірність очевидна: чим більше людей, тим більше витрачається газу. Згідно ж нормативам, більше газу витрачається при відключенні гарячої води, коли люди підігрівають таку із допомогою газової плити. На витрата газу не впливає наявність опалення в будинках, де є централізована водяна система.