Як вибрати правильне взуття для дітей.

Відповідальність за вибір взуття для дитини цілком лягає на батьків, тому малюк не може сказати зручно в ній ходити чи ні. Поки дитяча стопа формується, дуже важливо, щоб взуття не провокувати плоскостопість.
Інструкція
1
Починайте підбирати для малюка взуття, як тільки він почне самостійно стояти. Замкнутий простір, яке створює взуття, сприяє формуванню стопи і надалі правильної постави. Для малюків до п'ятирічного віку краще вибирати ортопедичне взуття для профілактики плоскостопості.
2
Зігніть підошву в руках, вона повинна легко згинатися на початку ступні, біля основи великого пальця, а не посередині. Існує правило: чим менша дитина, тим тонше і гнучкіше повинна бути підошва. У гарного взуття є перекат від п'яти до носка, в ній дитина не буде спотикатися і падати. Підошва повинна бути рифлена і не ковзати.
3
Вибирайте дитяче взуття з широким носком, щоб пальці не були стиснуті.
4
Підбирайте взуття з каблуком. Каблук не дозволяє дитині завалюватися назад і формує ходу.
5
Стисніть великим і вказівним пальцями задник взуття, він повинен бути трохи жорстким і добре фіксувати п'яту. З відкритою п'ятою сандалі можна носити тільки після чотирьох років. Теж відноситься і до шльопань.
6
Вибирайте взуття з забирається і легкостірающейся устілкою, що складається з декількох шарів і перфорованої.
7
Дивіться на матеріал, з якого виготовлено взуття. Краще, якщо вона буде з натуральних матеріалів - текстилю, шкіри, замші. У такому взутті нога легко дихає. Якщо взуття видає різкий запах, значить, вона виготовлена з неякісних матеріалів.
8
Правильно підберіть розмір. Відстань від пальця стопи дитини до краю черевика повинно бути до півтора сантиметрів. Між задником і п'ятою повинен проходити палець. Цей припуск необхідний для того, щоб при кроці стопа могла витягуватися. Можна обвести контур стопи дитини до походу в магазин. Приклавши до зовнішнього краю взуття вирізану з паперу устілку, визначте, чи підійде цей розмір вашій дитині. Не купуйте взуття на виріст, в ній нога бовтається, і дитина може її вивихнути.
9
Поспостерігайте, як ходить дитина. Якщо взуття бовтається на нозі, зміщується в бік, то обов'язково поміняйте її.
10
Хороша дитяче взуття недешева. Однак на взутті не варто економити, від неї залежить здоров'я дитини.