Як робити розслабляючий масаж спини. розслабляючий масаж на спині.

Масаж покращує кровообіг, підвищує тонус м'язів і знімає їх напругу. У той же час неправильний масаж може привести до гематом, затиснутого нервових закінчень і іншим внутрішнім пошкоджень. Особливо це стосується масажу спини, в якій розташовується велика кількість великих м'язів і нервових центрів.
Інструкція
1
Розслабте людини, яку збираєтеся масажувати. Напружені м'язи при сильному впливі будуть пошкоджені, може з'явитися сіняк.Расслабленія можна досягти, поговоривши на абстрактні і приємні теми або просто погладивши спину руками. Це початкове рух має бути не надто інтенсивним, але і не дуже невагомим. Людина повинна просто відчути ваші руки.
2
Больові відчуття під час масажу говорять про те, що ви щось робите неправильно. Розминайте м'язи менш сильними рухами, сбавьте натиск.
3
Масажуйте по ходу лімфатичних шляхів, тобто від точки до лимфоузлу. Самі вузли не розтирайте.
4
Дотримуйтесь ритм і темп. Чим повільніше темп, тим менше збудливість нервової системи. Швидкий темп, навпаки, призводить систему в викликане стан.
5
Чергуйте сильні і слабкі прийоми масажу. Кожен прийом повторюйте 5-8 разів, між прийомами не зробите пауз. Рух має бути постійним.
6
Масаж через одяг менш ефективний. Ефект зростає, якщо перед масажем людина прийме душ або оботрется вологим рушником.
7
Масла і креми не завжди покращують якість масажу. Деякі фахівці вважають, що сухий масаж набагато ефективніше. Однак потіють руки масажиста або волосяний покрив масажованого без масла змащуючого речовини можуть знизити ефективність.
8
Покладіть масажованого на столу добной висоти. Покладіть йому під груди подушку. Почніть масаж з поглажіваній.Сомкніте долоні і проведіть від поперекового відділу вздовж хребта, розведіть руки по лопатках. Повторіть 5-7 разів.
9
У такому ж напрямку розімніть шкіру кінчиками пальців по спіралі. Не застосовуйте великих зусиль - м'язи ще недостатньо розігріті і при надмірному розминці можуть пошкодитися.
10
Наступний прийом - пиляння: зовнішнім ребром долонь «пропиляєте» спину спочатку праворуч, потім ліворуч (напрямок відповідає первісному). Потім зробіть 3-4 погладжування.
11
Защипніть м'язову тканину у попереку. Перебираючи його великим і вказівним пальцями, «прокотите» його до шиї. Прийом робиться спочатку праворуч, потім ліворуч. Після цього розітріть спину.
12
Злегка розслабте кисті рук. Поплескайте по спині від попереку до лопаток, спочатку праворуч, потім ліворуч.
13
Знову погладьте спину, як на самому початку, щоб закінчити масаж. Накрийте людини ковдрою або рушником, щоб розігріті м'язи не піддавалися впливу холодного повітря (можна застудити м'язи). Через деякий час масажована може встати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_8IrDpWeJ5s
Основне призначення розслабляючого масажу - доставлення задоволення. Він не вирішує проблем, з якими може впоратися загальнозміцнюючий масаж, але щоденне розслаблення дозволяє не накопичувати негативну енергію, позбавлятися від стресу і втоми.
Інструкція
1
Приготуйте все для масажу - потрібні тверда поверхня, проветренная кімната, трохи масажного масла і ароматична свічка. Так як розслабляючий масаж передбачає вплив на органи чуття, то можете включити тиху, повільну музику.
2
Покладіть пацієнта на живіт. Починайте масажувати тіло з ніг - помасажуйте щиколотки легкими круговими рухами. Не тисніть на тканини, що не постукуйте - просто розтирайте і перебирайте м'язи. Після щиколоток підніміться до гомілок, обробіть їх і переходите до місць під колінами. Пройдіться по ногах три рази, піднімаючись від кісточок до колін.
3
Підніміться від колін до стегон по задній поверхні ніг. Потім обробіть бічні частини в цьому ж напрямку. Спустіться до колін і виконайте всі рухи ще 2 рази.
4
Від стегон переходите до спини - пройдіться від попереку до плечей уздовж хребта, тому повертайтеся по бічних сторонах, біля рук. Кожну руку пам'ятайте від кистей до плечей - з зовнішньої і внутрішньої сторони. Рухи повинні бути м'якими, неквапливими, пацієнт повинен відчувати чуттєва насолода.
5
Поверніться до спини і опрацювати її - особливу увагу приділіть плечах. Їх потрібно розтерти трохи жорсткіше, перебираючи шкіру руками. Пройдіться руками вздовж хребта, не чіпаючи його, вгору і вниз, декілька разів.
6
Масаж шиї доставляє особливу насолоду - натискайте великими пальцями на точки, які розташовані по обидві сторони від хребетного стовпа. Рухайтеся від спини до верхівки, продавлюючи активні точки. Бічні частини шиї опрацьовуйте всією кистю, захоплюючи шкіру.
7
Переверніть пацієнта на спину і продовжите опрацювання шиї. Від бічних частин шиї переходите до рук - плечі, передпліччя, кисті. Потім поверніться до плечей - виконайте так три рази і переходите до масажу грудної клітки.
8
Масажуйте грудну клітку м'яко, розтираючими рухами, від центру до боків. Далі переходите до передньої поверхні стегон, обробіть бічні частини і зійдіть до колін.
9
Завершіть сеанс масажем стоп - там знаходиться дуже багато нервових закінчень, і цей вид масажу доставляє найприємніші відчуття. Стопи можна розтирати і масажувати трохи активніше, ніж тіло.