Як визначити кришталь. гірський кришталь фото Як визначити.

Купуючи виріб з гірського кришталю, ретельно вивчіть його перед покупкою. Недосвідченому покупцеві часто складно визначити підробку. Звичайно, щоб бути повністю впевненим у купівлі, кришталь потрібно піддати діагностиці на гемологічному обладнанні. Але можна скористатися простими візуальними методами, які допоможуть з високою точністю визначити справжність предмета.
Інструкція
1
У товщі гірського кришталю ви ніколи не зустрінете бульбашки. Така особливість може бути тільки у скла. У ньому часто зустрічаються газові бульбашки різного розміру.
2
Дослідіть предмет на наявність звили. Так називають включення, які являють собою остиглі лінії, залишені поточним рідким склом. Найчастіше, вони видні неозброєним оком. Їх можна виявити при розгляді вироби на просвіт. Найчастіше вони нагадують тонкі нитки, стрічки і вузлики з «хвостами». Іноді вони майже не помітні. Щоб виявити такі звили, доведеться скористатися спеціальними способами. Наприклад, оглянути предмет під променями поляризованого світла. Звили відрізняються від загальної маси скла за показником заломлення, густини і кольором. У кристалічній структурі гірського кришталю звили бути не може.
3
Перед купівлею кришталевого вироби ретельно огляньте його. Шукайте в кришталі різні дефекти. Це можуть бути тріщини і замутнения. Їх наявність свідчить про те, що цей камінь створений природою, а не людиною.
4
Гірський кришталь, на відміну від скла, має більш високу теплопровідність. Прикладіть виріб до своєї щоки. Скляний предмет відразу нагріється. Кришталеве камінь буде довше залишатися холодним. Вироби з низькою теплопровідністю тепліші на дотик, ніж з високою.
5
Гірський кришталь, на відміну від скла, не дряпається сталевим ножем. Якщо у вас є сталевий ніж, спробуйте трохи подряпати виріб. Швидше за все, скло піддасться стали і на його поверхні залишаться подряпини. Гірський кришталь при цій процедурі залишиться в первісному вигляді.
6
Якщо товщина вироби однакова по всій його площі, проведіть наступний експеримент. Подивіться крізь нього на будь-який маленький предмет. Скло має властивість трохи збільшувати предмети. У кришталю такої особливості немає.
7
Гірський кришталь може візуально роздвоювати предмети. Приміром, якщо ви покладете кулю з кришталю на край листа паперу, то край буде виглядати роздвоєним. Скляну кулю такий ефект не дає.