Як очистити срібні монети.

Старовинна срібна монета - це гордість для нумізмата. Як правило, для приведення антикварної монети в вид, близький до первісного, її необхідно очистити від слідів окислення і бруду. Зробити це можна кількома способами. Вибір правильного способу залежить від проби срібного вироби.
Вам знадобиться
 • розчин нашатирного спирту;
 • сік лимона;
 • кислий фіксаж;
 • засіб «Зільбербад»;
 • харчова сода.
Інструкція
1
Найпростіше видалити звичайну бруд. Підготуйте ємність з мильною водою. Вода повинна бути трохи теплою. Опустіть монету в ємність і акуратно потріть її м'якою щіточкою.
2
Наступний спосіб очищення від окислення підходить для монет будь проби. Він є найбільш простим і доступний кожному. Візьміть звичайну харчову соду і розведіть її водою у співвідношенні 1: 1. Підігрійте розчин на плиті. Опустіть монети в содовий розчин на три години. Якщо забруднення повністю не віддалилися, розведіть соду водою до стану кашки і протріть нею необхідні ділянки монети. Ця суміш не повинна містити твердих частинок, які могли б подряпати метал.
3
Для високопробних срібних монет існує кілька методів очищення. До високої пробі відносять 750-ю і більше. Такі монети можна очистити розчином нашатирного спирту. Спирт продається в будь-якій аптеці за невеликою ціною. Опустіть монету в розчин на деякий час. Точний час перебування виробу в розчині дати складно. Періодично виймайте срібло з нашатирного спирту і перевіряйте якість очищення візуально. Також, позбавити монету від оксидів можна за допомогою фіксажу. Він продається в магазині товарів для фотолюбителів. Професійні реставратори рекомендують використовувати німецьке засіб «Зільбербад», яке спеціально створене для чищення срібних виробів.
4
Для очищення низькопробних срібних монет використовують натуральний лимонний сік. Наповніть скляний стакан лимонним соком до половини. Занурте монети повністю в розчин. Слідкуйте за тим, щоб краї монет не виходили за межі рідини. Якщо частина металу буде перебувати на повітрі, то на кордоні дотику з соком з'явиться окислення. Згодом, видалити такий вид окислення буде дуже складно. Не витягуйте монети з розчину до тих пір, поки оксиди повністю не розчиняться. Очищені монети промийте в проточній воді і ретельно висушіть.
Чистка срібної монети - це спосіб видалення з її поверхні частинок землі, пилу або слідів окислення металла.Есть кілька способів безпечно і просто почистити срібну монету .
Вам знадобиться
 • - м'яка щітка або пензлик;
 • - нашатирний спирт;
 • - харчова сода;
 • - зубна паста;
 • - 10% -й розчин трилону Б;
 • - господарської мило;
 • - лимонний сік;
 • - засіб побутової хімії з соляною або щавлевої кислотою (наприклад, Сіліт і Сіліт Бенг).
Інструкція
1
Якщо срібна монета просто забруднена пилом або брудом, її необхідно промити в теплій проточній воді із застосуванням м'якого пензлика або простий зубної щітки.
2
Для срібних монет бажано знати пробу монетного срібла. Так як від проби буде залежати спосіб очищення.
3
Почистити срібну монету високої проби можна кашкою з нашатирного спирту - він продається в будь-якій аптеці -, харчової соди і зубної пасти. Така суміш повинна бути рідкою і не містити твердих або дряпають часток. Зубну пасту краще використовувати вітчизняного виробництва, тому вона містить оксид кремнію, він не залишає мікроподряпин, на відміну від карбонату кальцію міститься в закордонних зубних пастах.
4
Для чищення срібної монети низької проби найбільш підходить 10% -й розчин трилону Б. Його необхідно нанести щіточкою з м'якою щетиною і трохи потерти, потім промити монету проточною водою, висушити.
5
Ще один ефективний спосіб очищення низькопробних срібних монет - занурення монети в теплу воду з розчиненим господарським милом або в розчин з лимонним соком. В даному випадку монети потрібно повністю занурити у використовуваний розчин. Вони не повинні знаходитися в зіткнення з повітрям. Монети періодично необхідно перевертати в розчині.
6
Найпростіший спосіб боротьби з оксидами - це протирання їх харчовою содою. Харчову соду необхідно трохи зволожити водою і протерти їй срібну монету до видалення окислів.
7
Деякі нумізмати використовують засоби побутової хімії з соляною або щавлевої кислотою. Такі засоби розчиняють оксиди за пару хвилин, але знищують і темну патину, роблячи монету блискучою.
8
При очищенні срібних монет не можна використовувати: 1. Концентровані розчини сірчаної, оцтової, соляної або азотної кислот. Вони розплавляють чекан на монеті; 2. Будівельні шкурки. Вони видаляють з монети "патину" і чекан; 3. Спосіб різниці температур, коли срібну монету нагрівають на вогні, а потім виробляють її різке охолодження в холодній воді. Це призводить до втрати на монеті "патини"; 4. Щітки з металевою щетиною. Вони знімають малюнок монети і "патину".