Як підібрати колір затірки до плитки.

Вибір плитки в ванну або на кухню - процес вельми важливий, можна сказати, творчий. Проте не потрібно забувати і про кольорі затірки швів. Адже якщо її неправильно підібрати, навіть сама розкішна плитка буде виглядати «на трієчку». При правильному виборі кольору вона підкреслить всі достоїнства обробки.
Інструкція
1
Обов'язково візьміть із собою зразок плитки в магазин, де будете купувати затірку для неї. Якщо планується використовувати декілька видів, то для кожної ділянки стіни може знадобитися свій колір складу. Вибирайте затірку в тому магазині, де є максимальний вибір відтінків.
2
Визначте найсвітліший і найтемніший тону малюнка плитки. Порівняйте обидва обраних кольору з кольором сантехніки та меблів, яка буде стояти в приміщенні. Якщо кімната, в якій зібралися класти плитку, невеликого розміру і його хочеться візуально збільшити - колір затірки повинен відповідати найсвітлішого з усіх обраних відтінків. Якщо потрібно добитися ефекту зменшення простору, виберіть самий темний.
3
Якщо плитка буде однотонною, використовуйте затірку такого ж кольору як кахель, якщо хочете привернути більше уваги до меблів. Навпаки, якщо хочете зробити акцент на плитці , виберіть затірку протилежну за кольором. При цьому і кахель, і затирка до нього повинні бути в одній колірній гамі.
4
Попросіть продавця нанести трохи затірки на зразок плитки. Подивіться, наскільки вони гармонують один з одним. Дочекайтеся, поки затирка на зразку висохне, тільки після цього можна здійснювати покупку - в процесі висихання колір може мінятися.
5
Якщо плитка становить складний мозаїчний малюнок, і немає бажання привертати увагу до швах, вибирайте сіру затірку на тон світліше загального фону. При необхідності приховати дефекти або нерівності покриття, використовуйте масу, повністю збігається за кольором з кахлем.
Корисна порада
Не бійтеся експериментувати. Затирка вже давно перестала бути допоміжним матеріалом і вже несе на собі навантаження повноцінного декоративного елемента. Сучасний дизайн пропонує безліч рішень від абсолютної непомітності до різкого контрасту, а затирка з блискітками змушує по новому заграти навіть найпростіший кахель.