Як відрізнити качку від гусака. відміну гусей і качок.

Качки і гуси належать до водоплавним і мають багато спільних рис. Оперення цих птахів непроникно для води, а лапи забезпечені перетинками. Харчування, гніздування і навіть спаровування пов'язані в їхньому житті з водою. І все ж, між качкою і гусаком існують досить серйозні відмінності, які найбільш помітні в забарвленні і розмірах представників цієї групи.
Вам знадобиться
  • Біологічна енциклопедія, екологічний словник, комп'ютер, сайти про птахів, квиток до зоопарку.
Інструкція
1
Розміри. Форма тіла у гусей і качок подібні, а от розміри відрізняються. Гусь набагато більші качки. Також і ноги гусака значно довший качиних. Вони забезпечені довгою цівкою - шпорою і порівняно короткими пальцями. Ці особливості дають можливість гусям відмінно пересуватися по суші і, крім того, досить швидко бігати.
2
Шия. Гуси володіють добре розвиненою довгою шиєю, яка надає їм такий величний вигляд і виділяє з інших птахів. А ось у качки шия набагато коротше. Але цей момент їм йде лише на користь. Така будова дозволяє качках в пошуках корму занурюватися у воду вгору хвостом, а головою вниз, абсолютно вертикально.
3
Дзьоб. Качка має плоский дзьоб, відмінно пристосований для живлення на воді. Дзьоб гусака, навпаки, великий, більш високий і менш плоский. Він забезпечений своєрідним «коготком» на кінці. Така будова дозволяє гусака легко висмикувати пучки трави із землі.
4
Забарвлення. У більшості видів качок забарвлення чоловічих і жіночих особин сильно розрізняється між собою. Цей статевий диморфізм яскраво проявляється під час шлюбного періоду, коли оперення самців набуває особливо насичені відтінки.
5
Звуки. Голоси качок різноманітні. Але, в силу особливостей будови голосового апарату, всі вони досить сильно відрізняються від гусячих звуків. «Трубний» гогот гусака - гучний і пронизливий, а під час небезпеки він змінюється на шипіння.
6
Харчування. Качка може годуватися навіть вночі. На відміну від качок, гусак ніколи вночі не харчується, а спить на березі або прогулюється на воді. Гусь харчується тільки рослинною їжею. Качка ж, на відміну від гусей і лебедів, годується не тільки рослинною, але і тваринною їжею. Вона харчується дрібними рачками, равликами, рибою, жабенятами і навіть крабами. Простіше кажучи, качка їсть все, що трапляється на шляху і підходить їй за розмірами.
7
Щоб при покупці відрізнити гусячу тушку від качиної, потрібно пам'ятати декілька простих моментів: 1. тушка гусака крупніше тушки качки; 2. гусяча шкіра має більш виражену, грубу структуру, ніж качина; 3. м'ясо гусака більш темного кольору, ніж м'ясо качки.
Зверніть увагу
М'ясо качки більш жирне, ніж м'ясо гусака. Гусяче м'ясо більш жорстке, і чим старше гусак, тим жорсткіше м'ясо.
Корисна порада
Коли фаршіруете качку, завжди залишайте трохи вільного простору. Так начинка не витече назовні під час приготування.