Як навчитися плести з ниток. Як зробити речі ииз муліне.

Плетіння з ниток з'явилося в той момент, як люди навчилися прясти. У кожного народу свої традиції виготовлення речей подібним способом, найчастіше для цього потрібні човники. Вони бувають різними, деякі можна використовувати для різних видів виробів, але це не дуже зручно. Якщо човників поки немає, а зробити плетену річ дуже хочеться, можна почати з безчовникові плетіння.
Вам знадобиться
  • - товсті бавовняні або лляні нитки;
  • - цвях або спинка стільця;
  • - шматок мотузки.
Інструкція
1
Почніть вчитися з простого плетіння. З одним з його видів ви напевно вже стикалися - це звичайна коса з трьох пасом. Але пасом може бути не три, а більше - принцип від цього не змінюється. Візьміть шматок мотузки і зробіть з нього петлю. Зачепите її за гвоздик на краю стола або повісьте на спинку стільця. Можна і просто натягнути шнур між якими-небудь вертикальними стійками.
2
Почніть плести з чого-небудь прямого і невеликого, наприклад, з браслета. Відріжте кілька ниток, довжина яких в 2,5-3 рази більше довжини передбачуваного вироби, і кожну складіть вдвічі.
3
Прив'яжіть пасма до мотузяній петлі. Для цього проведіть складену нитку під мотузкою. Місце згину повинно знаходитися зверху. Накиньте петлю на мотузку і розправте її, щоб вийшло «віконце». Простягніть в нього обидва вільних кінця, щоб вони охопили мотузяну петлю.
4
Відступивши від мотузки 5-8 см, зв'яжіть всі пасма разом подвійним вузлом. Можна зробити й кілька вузлів, скріпивши нитки попарно, по три і так далі. Початок плетіння стане одночасно і оформленням краю, потім вам достатньо буде рівно обрізати нитки біля самої мотузки.
5
Розправте пасма, щоб вони лежали поруч. Якщо шнур або пряжа досить товсті, плетіть виріб в одну нитку. Якщо у вас щось типу «ірису» або «сніжинки», перший виріб можна сплести і в 2-3 нитки. Візьміть крайню ліву пасмо. Проведіть її зліва направо над другою ниткою, під третьою, над четвертою, під п'ятою і так далі до кінця ряду.
6
Наступну прядку точно так само проведіть над сусідньою, під наступною і до кінця. Таким чином плетіть до потрібної довжини виробу. Закінчити його можна такими ж вузлами, як ви робили на початку.
7
Освоївши просте плетіння довгих і вузьких речей, можна зробити що-небудь ширше. Наприклад, сумку з окремих тасьомок. Спочатку виготовте плетежкі - окремі кіски потрібної довжини, приблизно в 2 рази більше подвоєною висоти сумки. В петлі, утворені початковими вузликами і початком плетіння, просмикніть шнур і закріпіть його на чому-небудь. Полотно виконуйте за тим же принципом, що і косу з великої кількості пасом. Чи не натягуйте косички, сумка повинна вийти плоскою. Закінчите роботу вузликами. Складіть сумку вдвічі і закладіть бокові шви в'язальним гачком стовпчиками без накиду або напівстовпчиками.
8
Для обробки краю можна пов'язати таку ж тасьму і прикріпити її гачком. Для ручок складіть разом кілька ниток. Вони повинні бути трохи довше ручки. Край нитки від клубка прив'яжіть до початку ручки. Візьміть пучок ниток в ліву руку, а клубок - в праву. Накиньте нитку від клубка на пучок, потім проведіть її під ним. На верхній частині ручки у вас повинна вийти петля. Проведіть в неї клубок і затягніть так, щоб вузлик вийшов знизу. Точно так же обв'яжіть всю ручку. Прикріпіть їх до сумки гачком або пришийте.
Корисна порада
Довгі плоскі речі можна плести і іншим способом. Точно так же зав'яжіть крайній вузол і розправте нитки. Потім відокремте 1-2 ліві пасма і 1-2 праві. Відведіть їх в сторони і зробіть напівпетлі, такі ж, як звичайно бувають по краях тасьми. Проведіть крайні пасма назустріч один одному під іншими, щоб вони перехрестилися приблизно посередині ряду. Знову відведіть їх в сторони і зробіть напівпетлі. Ще раз проведіть петлі назустріч один одному, перехрещення повинно вийти над рештою пасмами. Таким чином плетіть до кінця вироби, чергуючи перехрещення. В цьому випадку бічні нитки повинні бути набагато довшим за інші. Освоївши просте плетіння, переходите до макраме або човникового мереживу.
Красиві і яскраві фенечки , сплетені вручну з ниток, зроблять ваш вигляд індивідуальним і оригінальним, а також стануть прекрасним подарунком для родичів і друзів.
Інструкція
1
Якщо ви хочете привернути увагу до свого прикрасі, спробуйте сплести фенечку з кольорових смужок з бахромою. Візьміть шість білих ниток муліне довжиною по 30 см кожна, а також підготуйте велику кількість коротких відрізків муліне різних кольорів.
2
Довжина кожного відрізка повинна складати близько 15 см. Пучок білих ниток закріпіть на м'якому нерухомому підставі (наприклад, на спинці дивана) за допомогою англійської шпильки, зав'язавши на кінці вузлик і залишивши хвостик для зав'язування фенечки .
3
Візьміть короткий відрізок нитки будь-якого кольору - наприклад, жовтого - і закріпіть її кінчик скотчем на робочій поверхні. Обв'яжіть крайню зліва білу нитку жовтої ниткою, сформувавши одинарний вузол.
4
Потім послідовно обв'яжіть одинарними вузлами другу, третю, п'яту і шосту нитки. Дійшовши до кінця, кінець кольоровий нитки відріжте так, щоб зліва і справа залишилися два кольорових хвостика.
5
Тепер візьміть нитку іншого кольору і повторіть попередні дії - також закріпіть її кінчик скотчем зліва від фенечки і послідовно обв'яжіть всі шість білих ниток, а потім відріжте кінчик , відступивши від краю фенечки невелику відстань. Чергуйте нитки різних кольорів, формуючи різнокольорові смужки з вузликів.
6
Затягуйте всі вузлики однаково, щоб фенечка виглядала акуратно. Доплетіть фенечку до потрібної довжини, а потім акуратно подрежьте ножицями бахрому зліва і справа, роблячи її однакової ширини. На передньому і задньому кінцях фенечки заплетене косички з білих ниток, щоб вийшли зав'язки.
7
Готову фенечку можна носити з будь-яким одягом - вона підійде до більшості стилів, як до молодіжного, так і до спортивного. Залежно від стилю одягу такий браслет можна додатково прикрасити підходящими аксесуарами, наприклад, пришити намистинки або наклеїти стрази. Проявіть фантазію, і тоді ваша фенечка буде мати свій неповторний індивідуальний шарм.