Як збільшити продажі магазину. Як порахувати виручку за день.

Щоб збільшити продажі магазину, можна піти по одному з наступних шляхів. Зробити вище суму середньої покупки або залучити більше покупців. І в тому, і в іншому випадку, крива продажів неодмінно піде вгору.
Вам знадобиться
  • - звіт по продажам
  • - телефон для контакту з постачальниками
  • - тренінг продавців
  • - pr-кампанія
  • - медіаплан
Інструкція
1
Проаналізуйте звіти з продажу за останні 3-4 місяці. Напевно будуть позиції, які висять «мертвим вантажем». Якщо вони знаходяться у вас на реалізації - домовтеся з постачальником про повернення або заміні на аналогічні моделі, але які вами були швидко реалізовані. Як правило, постачальники охоче йдуть на діалог з магазинами, т.к. зацікавлені в партнерських відносинах. Якщо товар, який завис, є власністю магазину, тобто придбаний з оплатою за фактом або з відстрочкою платежу, але терміни вже пройшли і гроші за нього виплачені, час розробляти акції для його якнайшвидшого сбита.Залог гарного товарообігу - продукція магазину повинна повністю оновлюватися раз в три місяці. Особливо це актуально для невеликих магазинів крокової доступності, в які ходять в основному постійні покупці. Винятки становлять магазини, торгуючі великогабаритними товарами високої вартості. Для них цей термін становить приблизно півроку.
2
Передивіться сервіс. Проведіть з продавцями тренінги продажів, - можливо у вашому магазині немає збільшення продажів з тієї причини, що продавці не вміють продавати? Як «хороша людина» - не професія, привітний співробітник за прилавком - ще не продавець. Можливо, працівники магазину і раді були б збільшити середній чек, але не знають как.Прігласіте успішного бізнес-тренера, який допоможе продавцям оволодіти навичками продажів. Він проведе їх через систему навчання, яка у тренерів іменується «ЗУН» (Знання - уміння - навички). Іншими словами, бізнес-тренер розповість, як продавати; покаже, як; відпрацює практику продажів, що необхідно для збільшення виручки в магазині.
3
Розробіть рекламну або pr-кампанію. Щоб залучити в магазин більше покупців, є два шляхи. Шлях розміщення реклами (у тому числі, іміджевої - в глянцевих журналах, теле-, радіо-ефірах і т.д.) варто вибрати магазинах, які торгують дорогим, унікальним або великогабаритним товаром, об'єктом придбання споживачами заплановано. У такі магазини можуть поїхати і через все місто. Для рекламної кампанії необхідно скласти грамотний медіаплан, а також розробити механізми перевірки зворотності вкладених средств.Магазінам крокової доступності, в т.ч. продуктовим магазинам, які розраховані, насамперед, на аудиторію, проживає або працює в безпосередній близькості, можна порекомендувати pr. Найкраще в таких випадках підвищує продажі в магазинах розробка програм лояльності. Прив'яжіть покупця до точки продажів, це можна зробити випуском дисконтних карт типу «Третя покупка за тиждень - знижка 20%» і т.п. В магазинах, розрахованих на молодь, непогано збільшують виручку програми лояльності формату «Приведи двох друзів - отримаєш знижку від їх покупок в 15%». Продуктовим магазинам можна порекомендувати продавати 5-6 товарів високого попиту без торгової націнки. Тоді поголос про те, що в даному магазині певні продукти коштують дешевше, ніж в інших, швидко розлетиться по навколишніх дворах. А збільшувати продажі ці магазини будуть за рахунок додаткових покупок, адже не тільки за 5-6 найменуваннями покупці йдуть в магазин.
Зверніть увагу
Намагаючись збільшити продажі магазину, не перестарайтеся. Нескінченну кількість листівок, обнаруживаемое споживачами в своїх поштових скриньках, навряд чи збільшить їх лояльність.
Корисна порада
Неодмінні умови збільшення продажів в магазині - висока якість товарів і бездоганний сервіс. Поки цього не буде - гідної виручки чекати не доводиться.