Як лікувати невроз у дітей.

Основна причина як дитячих, так і дорослих неврозів - тривале нервове перенапруження. Дитячий невроз має наступні симптоми: депресія, загальмованість, фобії, тривога, істерична поведінка, нав'язливі ідеї та ритуали, порушення харчування, блокування здібності до навчання. Звертайтеся до лікаря-невролога, якщо з вашою дитиною відбувається щось подібне. Тому що дитячі неврози здатні розвиватися з часом і приймати більш серйозні форми, з якими у дорослому віці буде впоратися набагато складніше.
Вам знадобиться
  • - Консультація дитячого психолога;
  • - консультація лікаря-невролога;
  • - збори лікарських трав;
  • - прогулянки на свіжому повітрі.
Інструкція
1
Зверніться до лікаря. Лікар пропише серію психотерапевтичних занять і курс лікування медикаментами. Психотерапія може бути різною. Наприклад, широко поширена сьогодні арт-терапія. Малюючи, займаючись ліпленням з глини, конструюючи щось своїми руками, дитина зможе відволіктися, переналаштувати свідомість на більш спокійний, розмірений темп. Так він відвернеться від негативних думок і страхів.
2
Займіться з дитиною танцями. Це дозволить дитині реалізувати зайву рухливість, небажання сидіти на місці і підкорятися дорослим. Хочеться бігати і розмахувати руками - роби це, качай головою, кричи. Завдяки танцям або іншому активного виду діяльності у дитини з'являється можливість вивільнити негативну енергію. Зрозуміло, віддавати дитину потрібно до спеціального педагогу, а не до звичайного вчителю танців.
3
Будьте обережні у застосуванні медикаментозних психотропних засобів для лікування неврозів. Не зловживайте ними, такі ліки пригнічують не тільки емоційне збудження, а й волю дитини. У нього можуть початися проблеми з соціальною адаптацією, спілкуванням з іншими дітьми.
4
Застосовуйте народні засоби лікування неврозів. Зазвичай це всілякі збори трав і настоянки. Рекомендується настій з вівса. Візьміть 0,5 кг вівса і промийте холодною водою, залийте літром чистої холодної води, на невеликому вогні зваріть до стані напівготовності. Процідіть за допомогою марлі. Отриманий відвар давайте пити дитині, додаючи 1-2 чайні ложки меду.
5
Використовуйте натуральні седативні засоби - відвари з кореня валеріани, листя меліси, квітки календули, пустирника і т.д. Також корисні молоде листя берези, настій з плодів кропу (відновлює здоровий сон).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5qkok9iOstE
Зверніть увагу
Не карайте дитину за істерики. Спочатку розберіться, що насправді відбувається з ним. Можливо, це не просто примха, а невротичні прояви. Будьте уважні до своїх дітей.
Корисна порада
Гуляйте з дитиною більше на свіжому повітрі. Ходіть босоніж по траві. Це засіб здавна вважається дуже ефективним у боротьбі з невротичними розладами.