Як надягати хакама.

Хакама - традиційна японська одяг, надягати яку в давнину можна було лише в особливих випадках: під час випускних церемоній, демонстрації бойових мистецтв, на весілля. Повсякденним одягом хакама могла служити лише представникам знаті.
Інструкція
1
Перед тим, як одягти хакама , переконайтеся, що вона вам за розміром. Прикладіть хакама до своїх ніг: ідеальною вважається довжина від пояса до щиколотки. Якщо хакама довше - ви будете в ній плутатися. Якщо коротше - вона буде виглядати просто некрасиво.
2
Прикладіть до себе хакама: її висота повинна бути на долоню вище пояса. З обох сторін потягніть за пояса і направте їх назад, перехрестивши за спиною. Розташуйте «хрест» трохи нижче пояса. Зафіксуйте його вузлом.
3
Задній пояс хаками перенесіть вперед, розташувавши на рівні стегон під верхнім поясом.Завяжіте передній пояс плоским вузлом на рівні пупка. Якщо його кінці занадто довгі, заховайте їх за пояс зліва.
4
Ви можете надіти хакама іншим способом, якщо перехрестите задні пояса за спиною, повернете їх вперед (при досить великій довжині пояса) і зафіксуєте їх плоским вузлом на рівні талії. Вільні кінці можуть залишитися звисати вниз.
5
Передній пояс простягніть тому на рівні стегон і зафіксуйте з внутрішньої сторони хаками. Ви можете зав'язати його звичайним краваткових вузлом або просто бантиком.
6
Поверх хаками зав'язується обі - спеціальний пояс, елемент кімоно. Чоловічий оби невеликий: його ширина приблизно 10 см. Жіночий обі досягає 30 см в ширину. У довжину оби може досягати 4 метрів.
7
Розташуйте оби за спиною і перекиньте його кінці через талію так, щоб вони оперізували вас і знову скрещалісь за спиною.
8
Зауважте оби за спиною на талії. Під вузол підкладіть кошіхімо - спеціальну подушечку - і зафіксуйте її прилеглими ременями. Хвостики ременів сховайте під обі.
Зверніть увагу
У справжній хаками сім складок, які символізують сім чеснот духу: - дзин (доброзичливість); - Ги (честь чи справедливість); - Рей (ввічливість та етикет); - Чи (мудрість); - Син (щирість); - Чю (відданість); - Ко (благочестя) .П'ять складок повинні бути спереду і дві ззаду.
Корисна порада
Традиційні кольори хаками - червоний, чорний і індиго. Її забарвлення визначався в залежності від події і варіювався в різних японських провінціях.