Як навчити дитину додаванню і вирахуванню.

У вашій сім'ї росте дитина. Все більше батьків в наш час вважають за краще самі навчити дитини читати, писати і рахувати. Для когось із мам програма домашнього навчання складається з власного розуміння арифметичних дій, інші керуються книгами.
Інструкція
1
Наберіться терпіння і приступайте до занять з дитиною. Приготуйте рахункові палички, арифметичну касу з цифрами від 0 до 10 і знаками «+», «-», «=». Не обмежуйтеся одними паличками і квадратиками. Горіхи, шишки, жолуді можуть служити наочними посібниками при навчанні додаванню і відніманню , викликати інтерес до занять. Підтримуйте допитливість новизною. Навчання - це гра, яку слід припинити раніше, ніж дитина втомиться. Два-три рази на тиждень буде цілком достатньо. Не перестарайтеся.
2
Перші завдання починайте вирішувати на об'ємних наочних посібниках, на картинках. Не забувайте ставити питання задачі. Поступово дитина навчиться розуміти і вирішувати задачі по воображенію.Разберіте з дитиною елементарні приклади 1 + 1 = 2 і 2-1 = 1. На об'ємних посібниках зробіть дію: «Поклади перед собою яблуко, додай до нього ще одне яблуко. Скільки всього яблук стало? »Намагайтеся всі дії виконувати разом, допоможіть дитині, якщо він утруднюється.
3
Кожне заняття починайте з повторення пройденого. Це може бути і усний рахунок, і рішення усних задач з показанням предметної картинки, і розмін монет (5, 2, 1 рубль) .Развитие конструктивних здібностей дитини просто необхідно. Давайте можливість дитині комбінувати різні геометричні фігури, розфарбовувати їх, тобто проявляти свою фантазію.
4
Діти з задоволенням вирішують завдання з вгадування задуманого числа. Пропонуйте дітям самим складати такі завдання. Ви говорите: «Я задумала число. Додала його до 4 і вийшло 7. Вгадай, яке число я задумала ». Покажіть сам запис такого завдання 4 + * = 7.
5
Але не поспішайте переходити до нових завдань, спочатку переконайтеся, що міцно засвоєні попередні. Проводите систематичні заняття, т.к. у дітей з'являється серйозне ставлення до навчання, утихомирює непослух і надмірна активність, що необхідно при вступі до школи.